PARTNER PORTALU
  • BGK

Wkrótce powstanie kolejna farma wiatrowa

  • ap    1 marca 2011 - 13:36
Wkrótce powstanie kolejna farma wiatrowa

Budowa farmy wiatrowej w gminie Lubrza w powiecie prudnickim (woj. opolskie) nabiera tempa.
I tak inwestor rozpoczął właśnie prace nad raportem oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Po akceptacji raportu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska firma wystąpi o pozwolenie na budowę i przejdzie do ostatniego etapu inwestycji.

Na farmie wiatrowej w Lubrzy stanie dwadzieścia dziewięd nowoczesnych turbin wiatrowych o mocy do 3 MW. Oznacza to, że elektrownia wiatrowa będzie mied łączną moc 87 MW i zaspokoi roczne potrzeby blisko trzystutysięcznego miasta.

Magdalena Łabaziewicz, kierująca projektem budowy Farmy Wiatrowej Lubrza powiedziała, że zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie z roku na rok. Wiatr nigdy się nie wyczerpie i nic nie kosztuje, a produkowana z niego energia jest czysta i przyjazna ludziom i środowisku. Tak więc warto iść tą drogą.

Inwestycja firmy GB Lubrza 304 przyniesie gminie także wymierne korzyści finansowe. Po wybudowaniu farmy wiatrowej spółka będzie wpłacad do gminnej kasy co roku około 1.3 mln złotych tytułem podatku od nieruchomości. Łatwo policzyd, że przez dwadzieścia pięd lat funkcjonowania farmy gmina wzbogaci się o kwotę ponad trzydziestu milionów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.