Władze Łodzi zapewniają, że kąpieliska są bezpieczne

- Teraz jest bezpiecznie - zapewnia Zbigniew Kuleta, Komendant Straży Miejskiej w kontekście miejskich kąpielisk „Wodny Raj" i „Promieniści". Podkreśla, że na basenach cały czas było bezpiecznie z wyjątkiem kilku opisanych w mediach incydentów. Dodaje, że w prasie podano nie do końca zweryfikowane informacje.
Władze Łodzi zapewniają, że kąpieliska są bezpieczne
W Łodzi brakuje kąpielisk, gdzie za niewielką opłatą można by spędzić cały dzień nad wodą. fot. aquapark.lodz.pl

Straż Miejska już drugi rok z rzędu wspomaga ochronę tych dwóch obiektów. W tym roku, na prośbę wiceprezydenta Tomasza Treli, powstały na nich stałe posterunki Straży. Przez 1,5 miesiąca wakacji przy ul. Głowackiego w 48 patrolach wzięło udział 115 funkcjonariuszy. Interwencje dotyczyły głównie próby przedostania się na teren obiektu bez biletu i spożycia alkoholu, zakłócanie ładu i porządku. Podjęto 24 interwencje, wydano 32 pouczenia, nałożono 9 mandatów, wylegitymowano 67 osób, 2 osoby przekazano policji i usunięto 34 osoby.

Przy ul. Wiernej Rzeki 118 funkcjonariuszy wzięło udział w 50 patrolach. Podjęto 58 interwencji, wylegitymowano 70 osób, wydano 45 pouczeń, nałożono 13 mandatów, 3 osoby przekazano Policji, a 74 osoby usunięto. Dziś działania Straży Miejskiej na tych dwóch obiektach wspiera również Policja.

Bezpieczeństwo na kąpieliskach będzie większe

O bezpieczeństwo na tych dwóch kąpieliskach dopytywali radni z Komisji Ładu Społeczno-Prawnego. Andrzej Kaczorowski, przewodniczący Komisji, sugeruje przygotowanie prewencyjnego programu naprawczego, który zapobiegłby podobnym chuligańskim wybrykom w przyszłości.

Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak proponuje zastosowanie kilka narzędzi, a m.in. wzmocnienie ochrony, kierowanie spraw do sądu grodzkiego, wzmocnienie monitoringu na i wokół obiektu oraz podniesienie cen biletów dla osób pełnoletnich. Jego zdaniem wydarzenia na Wodnym Raju i Promienistych negatywnie oddziałują na wizerunek miasta i doprowadziły do niedobrej atmosfery na obiekcie.

- Na wszystkich łódzkich kąpieliskach łodzianie powinni czuć się bezpiecznie - podkreśla. Na droższe bilety nie zgadza się radny Radosław Marzec. Zamiast tego oczekuje wzmocnienia działań prewencyjnych, monitoringu oraz uniemożliwienia przechodzenia na kąpieliska przez płot.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Za czasów kadencji Jerzego Kropiwnickiego bezrobocie spadło z 19% do 6%, a teraz podczas rządów Pani Zdanowskiej i PO wzrosło do 14%. Kiedy rządził Prezydent Kropiwnicki powstało 40 tys. miejsc pracy wiec o czymś to świadczy. Powstały Infosys, Philips, Dell, zakłady AGD i wiele innych, które do dzis...iaj zatrudniają coraz więcej pracowników i mamy efekt długofalowy. Poprawki estetyczne Pani Zdanowskiej są oczywiście potrzebne, ale nie budują podstaw gospodarki miasta. Kropiwnicki znał się na ekonomi, jest uznanym ekonomistą i był ministrem w kilku rządach RP rozwiń

tomek, 2015-10-15 18:35:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE