PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Łodzi zapewniają, że kąpieliska są bezpieczne

  • bad    25 sierpnia 2015 - 19:39
Władze Łodzi zapewniają, że kąpieliska są bezpieczne

W Łodzi brakuje kąpielisk, gdzie za niewielką opłatą można by spędzić cały dzień nad wodą. fot. aquapark.lodz.pl

- Teraz jest bezpiecznie - zapewnia Zbigniew Kuleta, Komendant Straży Miejskiej w kontekście miejskich kąpielisk „Wodny Raj" i „Promieniści". Podkreśla, że na basenach cały czas było bezpiecznie z wyjątkiem kilku opisanych w mediach incydentów. Dodaje, że w prasie podano nie do końca zweryfikowane informacje.
Straż Miejska już drugi rok z rzędu wspomaga ochronę tych dwóch obiektów. W tym roku, na prośbę wiceprezydenta Tomasza Treli, powstały na nich stałe posterunki Straży. Przez 1,5 miesiąca wakacji przy ul. Głowackiego w 48 patrolach wzięło udział 115 funkcjonariuszy. Interwencje dotyczyły głównie próby przedostania się na teren obiektu bez biletu i spożycia alkoholu, zakłócanie ładu i porządku. Podjęto 24 interwencje, wydano 32 pouczenia, nałożono 9 mandatów, wylegitymowano 67 osób, 2 osoby przekazano policji i usunięto 34 osoby.

Przy ul. Wiernej Rzeki 118 funkcjonariuszy wzięło udział w 50 patrolach. Podjęto 58 interwencji, wylegitymowano 70 osób, wydano 45 pouczeń, nałożono 13 mandatów, 3 osoby przekazano Policji, a 74 osoby usunięto. Dziś działania Straży Miejskiej na tych dwóch obiektach wspiera również Policja.

Bezpieczeństwo na kąpieliskach będzie większe

O bezpieczeństwo na tych dwóch kąpieliskach dopytywali radni z Komisji Ładu Społeczno-Prawnego. Andrzej Kaczorowski, przewodniczący Komisji, sugeruje przygotowanie prewencyjnego programu naprawczego, który zapobiegłby podobnym chuligańskim wybrykom w przyszłości.

Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak proponuje zastosowanie kilka narzędzi, a m.in. wzmocnienie ochrony, kierowanie spraw do sądu grodzkiego, wzmocnienie monitoringu na i wokół obiektu oraz podniesienie cen biletów dla osób pełnoletnich. Jego zdaniem wydarzenia na Wodnym Raju i Promienistych negatywnie oddziałują na wizerunek miasta i doprowadziły do niedobrej atmosfery na obiekcie.

- Na wszystkich łódzkich kąpieliskach łodzianie powinni czuć się bezpiecznie - podkreśla. Na droższe bilety nie zgadza się radny Radosław Marzec. Zamiast tego oczekuje wzmocnienia działań prewencyjnych, monitoringu oraz uniemożliwienia przechodzenia na kąpieliska przez płot.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • tomek, 2015-10-15 18:35:44

    Za czasów kadencji Jerzego Kropiwnickiego bezrobocie spadło z 19% do 6%, a teraz podczas rządów Pani Zdanowskiej i PO wzrosło do 14%. Kiedy rządził Prezydent Kropiwnicki powstało 40 tys. miejsc pracy wiec o czymś to świadczy. Powstały Infosys, Philips, Dell, zakłady AGD i wiele innych, które do dzis...iaj zatrudniają coraz więcej pracowników i mamy efekt długofalowy. Poprawki estetyczne Pani Zdanowskiej są oczywiście potrzebne, ale nie budują podstaw gospodarki miasta. Kropiwnicki znał się na ekonomi, jest uznanym ekonomistą i był ministrem w kilku rządach RP  rozwiń