PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Małopolski chcą własnej kolei

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    18 stycznia 2012 - 07:18
Władze Małopolski chcą własnej kolei

Władze Małopolski chcą mieć własną spółkę kolejową. Wzorem mają być Koleje Mazowieckie.
- Zastanawiamy się nad stworzeniem wojewódzkiej spółki taborowej - przyznaje w rozmowie z krakowską "Gazetą Wyborczą" Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa małopolskiego (zabierz głos/oceń marszałka) odpowiedzialny za sprawy kolei. - Jesteśmy właścicielem kilkunastu pociągów, które dziś udostępniamy Przewozom Regionalnym. W najbliższym czasie zamówimy prawdopodobnie kolejnych dziesięć albo dwanaście. Nie wiadomo jeszcze, na jakich odcinkach miałyby kursować pociągi wojewódzkiej spółki, ani kiedy dokładnie ona powstanie. Trasy obsługiwane przez przewoźników są ustalane każdego roku - zastrzega wicemarszałek Ciepiela.

Jak donosi "GW" przewaga samorządowych przewoźników polega na tym, że ze względu na mniejszą biurokrację i koszty zarządzania są tańsze. Ponadto dzięki spółce kolejowej województwo miałoby większy wpływ na utrzymanie taboru w dobrym stanie.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kapitan, 2012-01-18 07:30:15

    Każdy marszałek województwa powinien mieć swoją dywizję pancerną i siły powietrzne, bo inaczej nigdy w tym kraju nie będzie porządku.