Włazy do kanałów jak dzieło sztuki

Rozstrzygnięto konkurs na projekt łódzkiego włazu kanalizacyjnego. Wkrótce w centrum miasta pojawi się 200 promujących miasto włazów. Będą miały kształt łódek - origami.
Włazy do kanałów jak dzieło sztuki
Autorka projektu Kamila Borowska wykorzystała motyw rozłożonej papierowej łódki. Struktura podobna do kryształu będzie otaczała logo Łodzi.

- To innowacyjny, nowoczesny projekt, spełniający wymogi nowoczesnego designu. Projekt odbiega od tradycyjnego wzornictwa i mocno nawiązuje do łódzkich symboli - powiedział Jacek Gaweł, plastyk miasta podczas ceremonii wręczenia laureatce nagrody głównej ufundowanej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji - symbolicznego czeku na 3 tys. zł.

- Takie włazy można spotkać w całej Europie np. w Berlinie i zwykle stanowią część największych atrakcji turystycznych. - powiedział Jarosław Janowski z Grupy Inicjatywnej ZŁOM - Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali, która wystąpiła z propozycją konkursu. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tylko te włazy produkujcie z odpowiedniego tworzywa sztucznego, bo inaczej, znajdą się na złomowiskach a ludzie wpadną do kanałów. Straże miejskie, winne zająć się też kontrolowaniem punktów skupu złomu a nie fotoradarami.

chory na raka nerki, 2014-03-09 12:39:21 odpowiedz

A potem to tylko jakiś ksiundz za odpłatnością poświęci - jak bywało za panowania w łódzkim magistracie Włodzimierza Pierwszego Tomaszewskiego

very, 2014-03-09 08:44:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE