PARTNER PORTALU
  • BGK

Włodzimierz Karpiński: Integracja spółek energetycznych jest nieunikniona

  • PAP/Puls Biznesu    9 lutego 2015 - 07:12
Włodzimierz Karpiński: Integracja spółek energetycznych jest nieunikniona
Spółki energetyczne, jako zakłady pracy, zleceniodawcy, organizatorzy i sponsorzy lokalnych beneficjentów zostaną więc na swoim miejscu. To dotyczy także wpływów z podatków (Włodzimierz Karpiński, fot.PTWP)

Integracja spółek energetycznych jest nieunikniona. Uszanujemy prawa akcjonariuszy, pracowników i lokalnych społeczności - mówi minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński.
Jak podkreśla w "Pulsie Biznesu", w interesie SP, jako głównego akcjonariusza, jest dalszy rozwój i powiększanie potencjału spółek, umacnianie grup kapitałowych. "Naszą intencją jest zainicjowanie procesu, którego celem jest wzmocnienie polskiego sektora energetycznego" - zaznacza Karpiński.

Rozumiem obawy akcjonariuszy mniejszościowych, pracowników czy lokalnych społeczności, ale mogę ich zapewnić: MSP nie przewiduje drogi na skróty - mówi minister. Jak dodaje, wszelkie kluczowe i wrażliwe decyzje, dot. np. określania parytetów wymiany akcji, będą podejmowane w sposób zgodny z prawem i ugruntowaną już praktyką, wypracowaną przez 25 lat transformacji gospodarki.

Czytaj też: Samorządowcy zaniepokojeni planami konsolidacji energetyki

Szef MSP uspokaja też samorządowców. "W wyniku procesu integracji, który zaproponujemy, wszyscy jego uczestnicy zachowają swoją podmiotowość prawną. Spółki energetyczne, jako zakłady pracy, zleceniodawcy, organizatorzy i sponsorzy lokalnych beneficjentów zostaną więc na swoim miejscu. To dotyczy także wpływów z podatków (...)" - mówi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.