PARTNER PORTALU
  • BGK

Włosi i Holendrzy chcą trenować w Krakowie

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    8 grudnia 2010 - 08:57

Euro 2012 ściąga pod Wawel mocne drużyny. Miasto chce wykorzystać mistrzostwa i na nich zarobić.
Kraków cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród piłkarskich federacji, jako baza treningowa na Euro 2012. Stadion Cracovii zarezerwowali już Włosi, a Wisły Holendrzy. To nie koniec. Dziś obiekt przy ul. Reymonta mają zwiedzać Szwedzi. W Krakowie gościli już też wysłannicy Niemiec i Hiszpanii – pisze „Gazeta Krakowska”.

Choć eliminacje do Euro 2012 ciągle trwają, piłkarskie federacje już rezerwują sobie bazy: stadion wraz z hotelem. Działa zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

Holendrzy byli już w Krakowie cztery razy. Mają grać na Wiśle, a mieszkać w Radissonie. Drudzy w kolejce do Wisły są Niemcy. Każda z reprezentacji może zarezerwować jedną bazę w Polsce i jedną na Ukrainie. Mogą też „zaklepać” po dwa miejsca rezerwowe. Włochów zainteresowała Cracovia. Mieszkaliby w hotelu Turówka w Wieliczce. Ofertę oglądali też Hiszpanie. Dziś zjawią się Szwedzi.

Miasto chce wykorzystać Euro, mimo że nie jest gospodarzem meczów. Chodzi o to, że za drużyną jadą często kibice, którzy nie mają biletów na mecze. Urzędnicy będą chcieli ich zatrzymać w Krakowie. Już prowadzą rozmowy, aby pieniądze na organizację stref kibica nie popłynęły tylko do miast gospodarzy, ale również pod Wawel – podaje „Gazeta Krakowska”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: