PARTNER PORTALU
  • BGK

Włoszczowa rozbuduje sieć wodno-kanalizacyjną

  • PAP    6 marca 2014 - 07:11
Włoszczowa rozbuduje sieć wodno-kanalizacyjną

- Ponad 19 mln zł będzie kosztowała rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej we Włoszczowie (Świętokrzyskie). W środę Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji podpisał umowę ws. dofinansowania inwestycji z funduszy unijnych.
Zgodnie z podpisaną w środę umową z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Włoszczowa może liczyć na dofinansowanie inwestycji na poziomie 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Dotacja będzie pochodziła z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013; inwestycja musi zakończyć się przed końcem 2015 roku.

Według prezesa Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Henryka Kaczmarskiego, po zakończeniu inwestycji skanalizowanie miasta wzrośnie do 97 proc. Na podobnym poziomie będzie wówczas także dostęp do wodociągu. "W tym przypadku chodzi przede wszystkim o uporządkowanie i podłączenie pojedynczych posesji na terenie miasta" - wyjaśnił prezes.

Projekt zakłada budowę ok. sześciu kilometrów kanalizacji sanitarnej, dwóch pompowni sieciowych, prawie dwóch kilometrów sieci wodociągowej. W ramach inwestycji zrealizowana będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Wiejskiej oraz budowa nowego ujęcia wody. Ponadto zakupiony zostanie specjalistyczny samochód serwisowy pozwalający na monitoring i czyszczenie kanalizacji.

Jak informuje gmina Włoszczowa, inwestycja w rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej szacowana na 19,1 mln zł będzie największą w ostatnich latach inwestycją samorządu.

Włoszczowa jest miastem powiatowym położonym w zachodniej części województwa świętokrzyskiego. Obecnie mieszka tam niecałe 11 tys. mieszkańców

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.