PARTNER PORTALU
  • BGK

Wniosek o referendum nt. SPEC i podwyżek

  • PAP    3 czerwca 2011 - 14:58
Wniosek o referendum nt. SPEC i podwyżek

Członkowie PiS złożyli w piątek w warszawskim ratuszu wniosek w sprawie referendum na temat prywatyzacji SPEC-u oraz podwyżek cen: biletów komunikacji miejskiej, za wodę i odprowadzanie ścieków, a także opłat za żłobki.
- Rozpoczynamy wielką akcję w sprawie referendum w naszym mieście - Warszawie, dotyczącą niezwykłej drożyzny, która dotknęła mieszkańców Warszawy pod rządami prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz (oceń prezydent) - powiedział podczas briefingu przed miejskim ratuszem b. szef CBA Mariusz Kamiński z PiS.

Czytaj też: Gorąco wokół SPEC

Wnioskujący chcą, by referendum odbyło się razem z wyborami parlamentarnymi. Kamiński poinformował, że akcja zbierania podpisów rozpocznie się w najbliższą sobotę. Podpisy będą zbierane na ulicach stolicy, a także u mieszkańców - w ich domach. - Chcemy informować mieszkańców o decyzjach stołecznych radnych - zaznaczył.

Senator PiS Zbigniew Romaszewski poinformował, że trzeba zebrać podpisy 10 proc. osób uprawnionych do głosowania. Jak dodał, jest na to 60 dni, a potem 30 dni na ich weryfikację.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.