PARTNER PORTALU
  • BGK

Woda będzie zmierzona przez radio

  • przeclaw24.pl    12 listopada 2012 - 10:48
Woda będzie zmierzona przez radio

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Kołbaskowie zamierza w najbliższym czasie zmienić sposób odczytywania liczników wody.
Obecnie odbywa się to w sposób tradycyjny. W określonych terminach pracownicy PGK wchodzą do budynków mieszkańców i spisują naocznie stan licznika.

Niedługo na głowicach zostaną zamontowane specjalne nakładki wraz z antenką radiową, które umożliwią odczyt bez konieczności wchodzenia do mieszkań.

- Jest to duże ułatwienie i precyzja odczytów dla naszego przedsiębiorstwa - mówi dyrektor PGK Adrian Guranowski - natomiast dla klientów PGK, u których zużycie wody jest odczytywane, eliminuje ryzyko w powstaniu błędów odczytu i tym samym wystawienia nieprawidłowej faktury.

Na stronach PGK Kołbaskowo został właśnie opublikowany nieograniczony przetarg na dostawę i wdrożenie Radiowego Systemu Zdalnego odczytu wodomierzy wraz z dostawą wodomierzy przystosowanych do zdalnego odczytu radiowego. W ramach przetargu zostaną zakupione moduły radiowe, mobilne terminale do ich odczytu oraz program komputerowy do analizy wyników odczytu. PGK obecnie obsługuje około 2 tysięcy liczników głównych.

Na ostatnie sesji decyzją Rady Gminy Kołbaskowo budżecie na rok 2012 zagospodarowano środki w kwocie 300.000 zł jako dotacja celowa na powyższe zadanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.