PARTNER PORTALU
  • BGK

Woda i ścieki sporo górę

  • Przegląd prasy/PAP/Metro    16 maja 2012 - 07:45
Woda i ścieki sporo górę

Chcąc nie chcąc warszawiacy muszą dorzucić się do inwestycji – od czerwca woda i ścieki sporo pójdą w górę. Ale do kieszeni mieszkańców sięgają też inne polskie miasta.
Ścieki – 15 proc. w górę, woda – 5 proc. – taką podwyżkę przygotował stołeczny ratusz – stwierdza „Metro”.

Od 30 czerwca za metr sześcienny wody trzeba będzie zapłacić brutto 4,54 zł, a za odprowadzenie nieczystości – aż 6,93 zł.

Miejski zakład wodociągowo-kanalizacyjny tłumaczy skok cen inwestycjami. W czwartek nad podwyżkami będą debatować radni.

Jak stwierdza dziennik, fala podwyżek już przeszła przez większość polskich miast. Warszawa (zabierz głos/oceń prezydenta) jest na końcu peletonu, bo większość podobnych decyzji zapadła pod koniec ubiegłego roku, a zgodnie z prawem stawki można zmieniać co 12 miesięcy.

„Metro” sprawdziło ceny w 12 największych miastach. Wszystkie one wyjaśniają, że podwyżkami muszą sfinansować prowadzone z rozmachem inwestycje. Jak się okazuje, między stawkami jest przepaść – w przypadku metra bieżącego wody ceny kształtują się od ok. 3 do nawet 6 zł; przy ściekach: od 4,5 do niemal 7 zł.

Najdrożej jest w Katowicach (zabierz głos/oceń prezydenta) , najtaniej w Białymstoku (zabierz głos/oceń prezydenta) .
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gklewski, 2012-05-16 10:58:39

    Doić lemingi, niech płacą, za inwestycje (chociaż istnieją na całym świecie Banki Inwestycyjne), premie, nagrody, kolesi w spółkach i ich pociotki, kochanki itp...Kiedy w końcu zozumiecie ludzie, Że ONI ŻYJĄ WASZYM KOSZTEM!!! TO WY NA TO TYRACIE!!!