PARTNER PORTALU
  • BGK

Woda pitna za 55 mln na Podkarpaciu

  • PAP    23 kwietnia 2012 - 19:23
Woda pitna za 55 mln na Podkarpaciu

- Prawie 55 mln zł wart jest projekt, który realizuje Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle (Podkarpackie), dzięki któremu powstanie m.in. 90 km wodociągów. Celem projektu jest poprawa jakości wody pitnej w tej części regionu.
Jak poinformowała rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba, w poniedziałek podpisano umowę z firmą Safege na świadczenie usług inżyniera kontraktu.

Czytaj też: Unijne miliony na kanalizację

- Firma w imieniu związku gmin będzie nadzorowała wykonywanie projektu. Wartość podpisanej umowy to ponad 1 mln zł - dodała.

Projekt pn. "Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki - Etap II" realizowany będzie na terenie pięciu z 20 gmin zrzeszonych w związku: Dębicy, Jasła, Sękowa, Pilzna, Żyraków. Obejmuje m.in. budowę prawie 12 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz ponad 90 km sieci wodociągowej. W jego ramach zmodernizowane oraz rozbudowane zostaną dwie istniejące oczyszczalnie ścieków w Jaśle i Woli Żyrakowskiej.

Całkowity koszt projektu, który ma być zakończony w 2014 r. wynosi prawie 55 mln zł; z tej kwoty niespełna 28 mln zł stanowi dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki powstał w 1998 r. Głównym jego zadaniem jest poprawa czystości wody dla całej zlewni rzeki Wisłoki - liczącej ponad 4 tys. km kw. i zamieszkałej przez prawie 612 tys. mieszkańców.

Wisłoka jest prawobrzeżnym dopływem Wisły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.