PARTNER PORTALU
  • BGK

Woda w gminie Bałtów już zdatna do użytku

  • PAP/rs    30 października 2017 - 10:33
Woda w gminie Bałtów już zdatna do użytku
Mieszkańcy wszystkich 16 sołectw w gminie Bałtów (Świętokrzyskie) mogą już korzystać z sieci wodociągowej. Fot. Shutterstock.com

Mieszkańcy wszystkich 16 sołectw w gminie Bałtów (Świętokrzyskie) mogą już korzystać z sieci wodociągowej - taką informację przekazał w poniedziałek wójt gminy Bałtów Andrzej Jabłoński.
Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim wydał w środę decyzję o zakazie picia wody z kranu na terenie gminy Bałtów (16 sołectw - 3,6 tys. mieszkańców). W sieci wodociągowej wykryto bakterie coli.

W piątek zakaz został cofnięty dla 13 sołectw korzystających z wodociągu z ujęcia wody w Wólce Bałtowskiej. Z wody do celów spożywczych nadal nie mogli korzystać mieszkańcy Bałtowa, Rudki Bałtowskiej i Maksymilianowa.

W poniedziałek, po przebadaniu próbek wody, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim cofnął zakaz dla pozostałych trzech sołectw. - Dostaliśmy informację, że z drugiego wodociągu mieszkańcy również mogą już używać wody - powiedział wójt gminy Bałtów Andrzej Jabłoński.

To kolejny w ciągu kilku ostatnich miesięcy przypadek skażenia wody w regionie świętokrzyskim. Wcześniej bakterie coli wykryto m.in. w gminach: Krasocin, Górno, Łoniów, Wodzisław, Piekoszów, Chęciny oraz w sieci wodociągowej szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.