PARTNER PORTALU
  • BGK

Woda w Starych Lipkach popłynie ze zautomatyzowanej stacji uzdatniania

  • JL    12 sierpnia 2010 - 08:45

W ramach wartego 10 mln zł projektu budowy i przebudowy systemu gospodarki wodno-kanalizacyjnej w gminie Stoczek powstanie w Starych Lipkach nowoczesna stacja uzdatniania wody. Unia do inwestycji dołoży ponad 7,6 mln zł.
W stacji uzdatniania wody w Starych Lipkach do istniejącego budynku technologicznego zostanie dobudowany nowy. Powstanie także zbiornik wyrównawczy, odstojnik wód popłucznych oraz neutralizator – cylindryczny zbiornik na ścieki z chlorowni. Inwestycja zakłada także budowę rurociągów technologicznych oraz przebudowę obudów studni głębinowych.

Do ogrzewania stacji wykorzystywane będą elektryczne ogrzewacze wnętrzowe, sterowane czujnikiem temperatury. Aby wyeliminować wilgoć, zamontowany zostanie osuszacz powietrza. W stacji powstanie pomieszczenie z odrębnym wejściem, wyposażone w wentylację grawitacyjną i mechaniczną, w którym przygotowywany i dozowany będzie podchloryn sodu.

Nowa szafa rozdzielczo-sterownicza zasilająca i sterująca urządzeniami stacji znajdzie się w głównym pomieszczeniu technologicznym stacji uzdatniania.

Praca w stacji stanie się zautomatyzowana, jedynymi zaś czynnościami wymaganymi do obsługi (poza dozorem i bieżącą konserwacją urządzeń) będą prace związane z okresem przygotowywania roboczego roztworu podchlorynu sodu oraz opróżnianie odstojnika z osadów co ok. 90 dni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.