Woda z kranu nadaje się do picia

  • sztafeta.pl
  • 14-02-2012
  • drukuj
Czy w Tarnobrzegu wodę można pić bez obaw? Wiele osób zgłasza, że woda pitna ma coraz gorszą jakość. Okazuje się, że nie jest tak źle.
Woda z kranu nadaje się do picia
Radny Gorzyc Józef Chmielowiec zastanawiał się nad jakością wody, podobne wątpliwości miał również radny Józef Turbiarz. Co innego jednak twierdzi szef Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach, który dostarcza wodę mieszkańcom.

- Woda jest bardzo dobra, można z niej bez obaw korzystać - odpiera zarzuty Leszek Węgiel, kierownik ZGK.

Wyjaśnia, że woda jest badana dwa razy w miesiącu przez tarnobrzeski sanepid, a także przez zewnętrzną akredytowaną firmę, która wykonuje takie badania w całej Polsce. Co miesiąc sanepid wydaje decyzję, o dopuszczeniu wody do spożycia, a ta trafia do wójta. Z decyzją mogą się zapoznać wszyscy mieszkańcy, bo jest wywieszana na tablicy ogłoszeń w urzędzie gminy.

Comiesięczne badania wykazują, że woda ma bardzo dobre parametry, można ją pić nawet bez przegotowania. Ponadto woda ta pochodzi wprost z siedmiu studni głębinowych, co jej dużym atutem. Bo mieszkańcy wielu miast korzystają z oczyszczonej wody z rzek, której smak i zapach pozostawiają wiele do życzenia.

Odpowiadając na zarzuty radnych, kierownik upewniał się też, czy woda nie powoduje jakiś negatywnych skutków zdrowotnych.

- Zapytałem lekarzy z dwóch przychodni z Gorzyc, a także w Sokolnikach, czy występują jakieś zachorowania związane ze spożywaniem, czy też używaniem wody do celów higienicznych - mówi kierownik ZGK. - Okazuje się, że lekarze nie stwierdzili żadnych takich dolegliwości, czy też pogorszeni zdrowia u pacjentów.

Kierownik ZGK, zwrócił się również do tarnobrzeskiego sanepidu z zapytaniem, czy lekarze z terenu powiatu nie zgłaszali takich sygnałów. Również takich zgłoszeń nie było.

Jak zaznacza Leszek Węgiel, gdyby wystąpiły jakiekolwiek przekroczenia norm parametrów wody, to od razu otrzymuje on informację mailową, a także sms na komórkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ktoś tu sobie żartuje!!!! Woda nie nadaje się ani na kawę, ani na herbatę. jedyni zadowoleni to sklepikarze i markety sprzedające masowo 5l. tzw. wodę żródlaną.

xxl, 2012-10-17 23:43:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE