PARTNER PORTALU
  • BGK

Wodociągi Kieleckie zbudują 38 km sieci kanalizacyjnej

  • PAP/PSZ    4 października 2017 - 11:05
Wodociągi Kieleckie zbudują 38 km sieci kanalizacyjnej
Po zakończeniu inwestycji Kielce będą skanalizowane w około 97 proc. (fot. Shuttterstock)

Do końca 2020 r. w Kielcach oraz w gminach Masłów i Sitkówka-Nowiny powstanie 38 km sieci kanalizacyjnej. Koszt inwestycji realizowanej przez Wodociągi Kieleckie wyniesie 87 mln zł, z czego 70 proc. to środki unijne.
Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich, poinformował, że inwestycja rozpocznie się symbolicznym "wbiciem łopaty" pod koniec pierwszego półrocza 2018 r. Firma zebrała już komplet dokumentów niezbędnych do realizacji zadania.

"Załatwiliśmy już wszystkie formalności związane z przetargami, mamy decyzje środowiskowe, wykupione zostały również grunty pod budowę przepompowni" - zapewnił Milcarz.

W Kielcach skanalizowane zostanie kilka ulic m.in. Witosa i Zagnańska. "Jeśli chodzi o te dwie ulice jesteśmy już po przetargu. Prace będą się koncentrowały na modernizacji istniejącej sieci, będą wykonywane tzw. metodą bezwykopową" - zaznaczył prezes kieleckiej spółki. Dodał, że najwięcej prac zostanie wykonanych w gminie Masłów.

"Wcześniej w ramach kompleksowej ochrony wód podziemnych aglomeracji kieleckiej skanalizowaliśmy część południową tej gminy. W tym projekcie kończymy kanalizację tego obszaru, koncentrując się na części północnej" - podkreślił.

W gminie Sitkówka-Nowiny zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa w miejscowości Kowala. Prace prowadzone będą również w oczyszczalni ścieków w Sitkówce, gdzie będą m.in. remontowane piaskowniki - czyli urządzenia służące do oddzielania żwiru, kamyków i piasku ze ścieków.

"Planujemy także zakup dwóch samochodów. Jeden przeznaczony zostanie do obsługi i utrzymania sieci kanalizacyjnej, a drugi do transportu osadów do naszej spalarni" - oznajmił Milcarz. Dodał, że po realizacji projektu Kielce będą skanalizowane w około 97 proc., gmina Masłów w ponad 90 proc., a Sitkówka-Nowiny prawie w 100 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.