PARTNER PORTALU
  • BGK

Wodociągi przykręcają kurek

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    24 marca 2011 - 07:28
Wodociągi przykręcają kurek

Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji czeka radykalny program oszczędnościowy. Ma być mniej zleceń dla zewnętrznych firm, a pracownicy mogą zapomnieć o podwyżkach.
Dzięki oszczędnościom są większe szanse, że uda się uniknąć podnoszenia cen wody – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Ale nie będzie to łatwe, bo wszystkich dotykają konsekwencje podwyżek, np. energii i paliwa. Dlatego WZWiK chce zmniejszyć o ok. 8 proc. wydatki na działanie związku.

Związek postara się również ograniczyć straty wody. Teraz wypływa ona do gruntu przez stare, nieszczelne rury, a straty muszą pokrywać mieszkańcy.

W Wałbrzyskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, który dostarcza wodę, na trzy zmiany pracują ekipy, które cały czas lokalizują nieszczelności sieci.

W przyszłości sytuację ma poprawić modernizacja najbardziej nieszczelnych magistrali. Związek ma je już nawet zidentyfikowane. To prawie 80 km rur. Najwięcej w Wałbrzychu – aż 38 km.

Taka inwestycja sporo kosztuje. Na gruntowne naprawy trzeba ok. 60 mln zł. Sytuacja finansowa nie jest łatwa, bo WZWiK spłaca wciąż 150 mln zł pożyczki na projekt ISPA, w ramach którego m.in. zbudowano 120 km kanalizacji informuje „Gazeta Wrocławska”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.