PARTNER PORTALU
  • BGK

Wodociągi w Tychach SMS-ami ostrzegają o zakłóceniach dostaw wody

  • MIW    6 kwietnia 2018 - 18:11
Wodociągi w Tychach SMS-ami ostrzegają o zakłóceniach dostaw wody
Ponad cztery tysiące klientów tyskich wodociągów otrzymuje esemesami ostrzeżenia o zakłóceniach dostaw wody (fot. mat. RPWiK Tychy)

Już ponad cztery tysiące klientów tyskich wodociągów otrzymuje sms-ami ostrzeżenia w zakłóceniach dostaw wody. Spółka ma nadzieję, że liczba korzystających z takiego rozwiązania jeszcze się zwiększy.
RPWiK Tychy dostarcza wodę do niemal 250 tysięcy mieszkańców w Tychach, Bieruniu, Łaziskach Górnych, Lędzinach, Orzeszu, Brzeszczach, Bojszowach, Wyrach, Kobiórze.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki, plany inwestycyjne na ten rok zakładają przebudowę ponad 20 kilometrów odcinków sieci wodociągowej. Tego typu prace mogą spowodować przejściowe utrudnienia w dostawie wody. Rzecz w tym, aby o takich sytuacjach z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomić odbiorców. Jak przyznaje Krzysztof Zalwowski, prezes zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, informacje dostarczane poprzez tradycyjne metody, jak np. ogłoszenia w miejscach publicznych, nie zawsze trafiają do wszystkich zainteresowanych.

Czytaj: Zagrożenie powodziowe. Radar będzie ostrzegać regiony przed burzą czy gradobiciem

–Telefonem komórkowym właściwie dysponuje dzisiaj każdy, stąd, by jak najskuteczniej docierać do odbiorców z informacją o zakłóceniach w dostawie wody, zwłaszcza tych nieplanowanych, wdrożyliśmy system powiadomień SMS, który cały czas się rozwija i jak do tej pory doskonale się sprawdza. Dziś usługą objętych jest już przeszło 4 tysiące osób, a zainteresowanych cały czas przybywa – mówi prezes Zalwowski.

Jak zaznaczają przedstawiciele spółki, usługa skierowana jest do wszystkich mieszkańców - nie tylko do tych, którzy mają podpisaną z Przedsiębiorstwem umowę o dostarczanie wody, ale także do osób mieszkających w budynkach wielolokalowych.

Czytaj: Łódzkie wodociągi stawiają na technologię. Mikrofony i elektronika pomogą wykryć awarie wodociągowe

SMS-owe powiadamianie nie wiąże się z żadnymi kosztami dla osób, które z niego korzystają. Włączyć taką usługę można poprzez interaktywny formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej tyskich wodociągów (wpisuje się tam swój numer telefonu i adres zamieszkania). System oferuje także funkcję powiadamiania o dacie przekazania odczytu oraz informacje na temat rozliczenia za dostarczoną wodę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.