PARTNER PORTALU
 • BGK

Wody Polskie: Negocjacje regulaminów i ustalenia zespołu do spraw dialogu

 • pt    23 lutego 2018 - 09:11
Wody Polskie: Negocjacje regulaminów i ustalenia zespołu do spraw dialogu
W Wodach Polskich trwają gorące dyskusje (fot. wodypolskie.pl)

Odbyło się pierwsze spotkanie zespołu do spraw dialogu ze związkami zawodowymi powołanego przez prezesa Wód Polskich. Sytuacja w firmie nadal jest jednak bardzo napięta.
 • Związkowcy PGW Wody Polskie stawiają konkretne żądania.
 • W przypadku ich nie zrealizowania przez kierownictwo firmy grożą wejściem w spór zbiorowy.
 • Strajku od jakiegoś czasu domaga się spora cześć pracowników firmy.

Jak informuje rzecznik PGW WP podczas pierwszego spotkania zespołu, którego głównym celem jest wypracowanie treści regulaminu wynagradzania, ustalono szybki harmonogram prac.

Czytaj: Wody Polskie tracą pracowników: Solidarność prosi premiera o szybką interwencję

Ustalono, że do 27 lutego prezes Wód Polskich przedłoży stronie związkowej do uzgodnienia projekt regulaminu wynagradzania. Kolejne spotkanie zespołu odbędzie się 7 marca. Ustalono również, że nowe porozumienia regulujące stosunek pracy pracowników PGWWP nie będą zawierane, a porozumienia dotychczas zawarte będą miały tymczasowy status. Nowe warunki pracy i płacy pracowników Wód Polskich zostaną ustalone po wejściu w życie regulaminu wynagradzania.

Związkowcy komentując rozmowy podkreślają jednak, że prace nad regulaminami są tylko jedną z ważnych spraw, które należy w trybie pilnym rozwiązać.

- Prezes Wód Polskich do tej pory nie udzielił odpowiedzi na żądania zgłoszone przez NSZZ Solidarność w trybie sporu zbiorowego. Związek oczekuje podjęcia rokowań przewidzianych prawem. W dniu 22 lutego złożyliśmy pismo wyjaśniające w tej sprawie – piszą związkowcy.

NSZZ Solidarność zapowiada, że jeśli kierownictwo firmy nie spełni żądań związkowców (patrz w Multimediach) związek wstąpi w spór zbiorowy z pracodawcą.

- Informujemy, że podczas trwania sporu zbiorowego pracownicy PGW Wody Polskie podejmą przewidziane prawem akcje protestacyjne – piszą związkowcy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (13)

 • Pracownik, 2018-03-16 12:05:24

  Problem jest taki źe pracownicy fachowcy odchodzą a pan minister i dyrekcja i kierownictwo myślą źe to się skończy i tak juź będzie to początek końca tej firmy pozdrawiam pracowników
 • mma, 2018-02-28 12:29:09

  Zastanawiam się po co "Solidarność" jakakolwiek ankieta. Od kilku lat PRACODAWCA gra na nosie pracownikom byłych rzgw mamiąc ich obietnicami, z których jak widać. Okazało się ,że z tych obietnic nie zamierza się wywiązać ani stary (ministerstwo środowiska) ani nowy (ministerstwo gospodark...i morskiej i żeglugi śródlądowej) resor odpowiadający za gospodarkę wodną. Wejdźcie na oficjalna stronę ministerstwa żeglugi i otwórzcie zakładkę "GOSPODARKA WODNA", a zobaczycie że "NIE ZNALEZIONO" - za chwilę może może okazać się, że jest to prawda. Przestańmy NIE ISTNIEĆ. Na razie resztę pieniędzy rzgw zżarły podwieszki udzielone przez "samorządy" (marszałków i starostw) w listopadzie i grudniu pracownikom których przekazali do Wód Polskich!!  rozwiń
 • wania, 2018-02-27 13:05:28

  Do dggg: paszoł won durak w kibieni mater