PARTNER PORTALU
 • BGK

Wody Polskie: trudny dialog w sprawie wynagrodzeń

 • pt    15 lutego 2018 - 19:00
Wody Polskie: trudny dialog w sprawie wynagrodzeń
Podczas spotkania prezesa ze związkowcami (fot.wodypolskie)

Wiem, że sytuacja niektórych pracowników jest trudna. Proszę o pomoc, ponieważ problemy musimy rozwiązywać razem - mówił prezes PGW Wódy Polskie Przemysław Daca na spotkaniu ze związkowcami.
 • W czwartek, 15 lutego, doszło do spotkania prezesa Wód Polskich z reprezentującymi pracowników związkowcami.
 • Obie strony szczerze mówiły o problemach w PGW Wody Polskie.
 • Ustalono, że powstanie zespół, który zajmie się regulaminem wynagrodzenia w firmie.

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o potrzebie uzgodnienia regulaminów, w tym regulaminu wynagradzania. Ustalono, że związkowcy wyznaczą przedstawicieli, którzy wejdą w skład specjalnego zespołu powołanego w celu rozstrzygnięcia tej sprawy. Zespół ten spotka się 22 lutego w Warszawie. Delegaci ze strony związkowej i pracodawcy zostaną upoważnieni do wypracowania treści regulaminu wynagradzania, który ma obowiązywać w Wodach Polskich.

Czytaj też:  Pracownicy Wód Polskich domagają się ogłoszenia strajku

- Powołanie tego zespołu jest koniecznie. Przedstawiliśmy propozycję regulaminu negocjacji i mamy nadzieję, że zostanie on przyjęty. Nie wykluczamy jednak wprowadzania do niego korekt - powiedział po spotkaniu Jan Śniadek, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność RZGW Kraków. Ocenił on, że atmosfera spotkania była dobra. Dodał, że oczekuje konkretnych uzgodnień podczas kolejnych rozmów.

Prezes Przemysław Daca zapewniał przedstawicieli związków zawodowych, że zarząd Wód Polskich dokłada wszelkich starań, by poprawić warunki pracy.

Czytaj: Sporne porozumienia w Wodach Polskich. 

- Wiem, że sytuacja niektórych pracowników jest trudna. Proszę o pomoc, ponieważ problemy musimy rozwiązywać razem - powiedział prezes.

Zaapelował do przedstawicieli związków zawodowych, by nie podgrzewali negatywnych nastrojów, dlatego że nie chodzi o temperaturę sporu, tylko o konkretne rozwiązania dla pracowników i jakość funkcjonowania instytucji.

- Wizytuję nasze jednostki w terenie, ponieważ chcę osobiście spotykać się z pracownikami, żeby jeszcze lepiej poznać ich potrzeby - zapewnił prezes instytucji, która istnieje od 1 stycznia tego roku.

Marcin Jacewicz, przewodniczący Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" PGW WP. przekazał prezesowi listę żądań związków zawodowych. Są wśród nich m.in. unieważnienie zarządzeń prezesa wprowadzających regulaminy pracy i wynagradzania, podniesienie płac, zaprzestanie wręczania i unieważniania porozumień zawieranych z pracownikami.

Prezes Przemysław Daca zapewnił, że sukcesywnie i w miarę możliwości finansowych instytucji poszczególne postulaty będą spełniane. Ustalono, że z czasem będą powoływane zespoły robocze do konkretnych spraw.

- Nie mogę składać obietnic bez pokrycia, bo jestem odpowiedzialnym pracodawcą - powiedział prezes Przemysław Daca.

Ważnym tematem poruszonym podczas narady były także tzw. „trzynastki”. Pracownikom, którzy do końca ubiegłego roku byli zatrudnieni w urzędach marszałkowskich i starostwach powiatowych, powinni wypłacić je marszałkowie i starostowie. Związkowcy poinformowali, że liczne są przypadki niewypłacenie trzynastych pensji przez organy samorządowe. Prezes Przemysław Daca zapewnił, że niezwłocznie wystosuje pismo do poprzednich pracodawców części pracowników Wód Polskich, by wszyscy na pewno otrzymali tę gratyfikację.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (23)

 • pracownik , 2018-02-22 10:23:31

  wypieprzyć to całe towarzystwo na górze zaostrzyć protest ze strajkiem włącznie dążyć do spotkania z premierem Morawieckim inaczej nic nie zrobimy i zapytać się o płace gdzie te 366 milionów na wynagrodzenia
 • loloek, 2018-02-22 07:34:11

  Czlowieku o czym ty piszesz?? gdzie oczyszczalnia ścieków do przepompowni wody ?? jak nie masz zielonego pojęcia jak to funkcjonuje to się nie wypowiadaj lepiej a odnośnie rybek to proponuję napierdź do wody coby ją dotlenić
 • Operator z Elbląga , 2018-02-18 14:27:57

  Do awtomatik: chyba naprawdę nie masz pojęcia jak pracują stacje pomp na Warmii i Mazurach nie wszystkie pompy są zautomatyzowane w okresie powodziowym operator przepompowni musi być nieraz i 24 godziny bo pracują silniki i przebywać w tym hałasie bo nawet nie ma osobnego pomieszczenia albo hakiem ...wyciągać brudy żeby pompy się nie zapchaly najlepiej to jak byśmy za darmo pracowali  rozwiń