PARTNER PORTALU
 • BGK

Wojewoda likwiduje PKS

 • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    18 stycznia 2011 - 15:17
Wojewoda likwiduje PKS

Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Kole zostało postawione przez wojewodę wielkopolskiego w stan likwidacji.
I tak likwidacja PKS jest jedyną szansą na uniknięcie upadłości. Decyzja pozwoli także uniknąć zwolnień grupowych i utrzymać usługi transportowe.

Likwidator zamierza najpóźniej do końca roku sprzedać PKS inwestorowi zewnętrznemu, albo w całości, albo przynajmniej część transportową. Majątek przedsiębiorstwa obejmuje teren w centrum miasta, budynek, 60 autobusów oraz sieć transportową, głównie w powiecie kolskim. W kolskim PKS pracuje dziś 95 osób - czytamy w Głosie Wielkopolskim.

Marek Szczęsny, likwidator PKS Koło zapewnia, że pasażerowie na pewno nie odczują żadnych zmian.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • misiek, 2011-05-27 17:46:45

  Pan Marek Szczęsny był również zarządcą komisarycznym w PKS Konin. Na szczęście dla PKS tylko na papierze. Nie został wpuszczony na teren zakładu przez załogę i wojewoda musiał go odwołać. Teraz by łyby dwie likwidacje.
 • MIESZKAŃCY KOŁA I PRACOWNICY, 2011-03-12 03:46:27

  I jeszcze tak niedawno Maryjan Szczęsny przywlEczony do Koła przez WOJEWODE WIELKOPOLSKIEGO Z MIEJSCOWOŚCI POZNAŃ tak wychwalany był w internecie jak to uratował PKS w Kole przez bankrucją. Już teraz wszyszy wiedzą, że to jedna wielka fikcja bo człowiek ten w ogóle nie interesował się firmą, a jed...ynie sporadycznie i okazjonalnie zjawiał się w pks na wiadome sobie zajęcia w firmie. Ten brak zaangażowania i nieznajomość branży transportowej tO PRAWDOPODOBNIE jedna z poważnych przyczyn postawienia firmy w stan likwidacji. Minister Skarbu Państwa powinien dogłębnie zbadać sprawę i wreszcie przedstawię ogółowi do jakiego stanu człowiek ten doprowadził firmę. Całe lata brał duże pieniądze jako zarządca komisaryczny podczas postępowania naprawczego przedłużając jedynie agonię firmy prawdopodobnie po to aby brać pieniądze jak najdłużej. Społeczność kolska dziwi się również pracownikom przedsiębiorstwa dlaczego nie potrafili się przeciwstawić tak Szczęsnemu jak i Jego pełnomocnikowi, dla którego utworzono w pełni zbędne stanowisko aby Szczęsny mógł zajmować się pomnażaniem swoich pieniędzy. Zastanowić się też należy nad faktem, że WOJEWODA WIELKOPOLSKI PRZYZWALAŁ NA TAKI STAN RZECZY. W TEJ SPRAWIE JEST ZBYT DUŻO NIEJASCOŚCI I WĄTPLIWOŚCI I DLATEGO TEŻ STOSOWNE ORGANA PAŃSTWA POLSKIEGO POWINNY ZAJĄĆ SIĘ TĄ SPRAWĄ KOMPLEKSOWO W CELU PEŁNEGO WYJAŚNIENIA SPRAWY. NA DODATEK KOMISARZ SZCZĘSNY PO CAŁKOWICIE NIEUDANYM POSTĘPOWANIU NAPRAWCZYM BIERZE ZNOWU NIEMAŁE PIENIĄDZE NA KOSZT FIRMY, TYM RAZEM JAKO LIKWIDATOR. OJ CIEKAWIE TA LIKWIDACJA CHYBA BĘDZIE PRZEBIEGAŁA......... SKANDAL I TYLE !!!  rozwiń
 • Pasaażerka, 2011-03-11 18:31:45

  Najwyższy czas aby wreszcie ktoś rozliczył Marka Szczęsnego za to że nic w PKS Koło nie zrobił a ogromne pieniądze brał. Na dodatek zatrudniał w pełni zbędnie pełnomocnika Sokołowskiego. To szczyt wszystkiego, że wojewoda wielkopolski tego nie widzi. Skandal z PKS w Kole powinien być wreszcie nagłoś...niony a Szczęsny powinien zwrócić pieniądze za nicnierobienie. Klienci ! I gdzie tu prokurator ?  rozwiń