PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda unieważnił zapisy regulaminu utrzymania czystości i porządku w Radomiu

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Warszawa    6 lutego 2013 - 07:58
Wojewoda unieważnił zapisy regulaminu utrzymania czystości i porządku w Radomiu

Wojewoda mazowiecki stwierdził nieważność niektórych zapisów regulaminu utrzymania czystości i porządku w Radomiu.
Jak podaje warszawska "Gazaeta Wyborcza" wojewoda uznał za nieważne uznał zapisy, że odpady budowlane i rozbiórkowe można przekazywać we własnym zakresie do punktów selektywnego zbierania odpadów oraz, że za przyjęcie odpadów w punktach mieszkańcy musieliby płacić. Nie spodobał się także zapis, o tym że właściciele nieruchomości zobowiązani są do: "utrzymania należytego stanu sanitarno-higienicznego nieruchomości oraz dbałości o estetyczny wygląd pomieszczeń i urządzeń budynku (np. klatki schodowe, korytarze).

Czytaj też: Wiedzą dlaczego jedni mieszkańcy segregują śmieci, a inni nie

Ponadto uchylono też m.in. paragraf regulaminu zakazujący wprowadzania zwierząt na tereny wydzielone do zabaw dla dzieci, plaże, kąpieliska i do obiektów użyteczności publicznej. Nieważny stał się także np. paragraf 26, w którym rada dała straży miejskiej prawo kontroli przestrzegania regulaminu. Tym samym - wynika z uzasadnienia - pozbawiła takiego prawa policję - podaje "GW".

Rada miejska ma 30 dni od jego otrzymania na zaskarżenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik powiedział "GW", że najpierw trzeba się zapoznać dokładnie z uzasadnieniem, by zdecydować o skardze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Antonow, 2013-02-19 19:34:45

    Bardzo dobrze się stało - brawo dla Wojewody. Ostatnio radomscy radni wręcz dają popisy nieprzychylności wobec mieszkańców miasta a już szczególnie wobec zwierząt Mało, że wciąż podejmują uchwały, które naruszają prawo to jeszcze ostatnio w ostatniej chwili przed uchwaleniem budżetu obcięli fundusz... na schronisko, które teraz robi bokami a psy nie mają co jeść. Schronisko tak przepełnione, że powinno się je natychmiast zamknąć a oni uchwalili, że w Radomiu nie można mieć więcej niż 2 psy lub koty. To ciekawe co radomianie mają z tymi nadmiarowymi podopiecznymi zrobić ?  rozwiń