PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda zlokalizował linię kolejową

  • PAP    9 maja 2011 - 18:23
Wojewoda zlokalizował linię kolejową

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał decyzję lokalizacyjną 12 km odcinka w powiecie pruszkowskim linii kolejowej Warszawa - Łódź.
O decyzji poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Fragment linii ma przebiegać przez Pruszków, Piastów oraz Brwinów. Inwestorem jest PKP PLK.

- Decyzja lokalizacyjna określa podstawowe warunki realizacji inwestycji, m.in. jej obszar, warunki techniczne. Jest niezbędnym wymogiem do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę - podaje komunikat. Decyzja poprzedzona była oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. W ramach inwestycji mają być przebudowane i rozbudowane m.in. tory, sieci trakcyjne i telekomunikacyjne, wiadukty oraz przepusty.

Czytaj też: 109 mln zł z UE na stołeczną WKD?

Zmodernizowana będzie stacja Pruszków, m.in. dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowana jest również renowacja przejścia podziemnego dla pieszych w Piastowie i Pruszkowie. Wybudowane mają być m.in.: ekrany akustyczne, maty antywibracyjne. Przewiduje się również rozbiórkę nieużywanej infrastruktury, m.in.: nastawni na stacji Pruszków i posterunku Józefinów.

Kolejnym etapem ma być wydane przez wojewodę pozwolenie na budowę tego odcinka linii. Urząd przypomniał, że wojewoda wydał już decyzje lokalizacyjne dotyczące: odcinka warszawskiego oraz żyrardowskiego.

Modernizacja odcinka Warszawa Zachodnia - Miedniewice (Skierniewice), którego częścią jest fragment pruszkowski, będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem renowacji jest zwiększenie prędkości przejazdu do 160 km/godz. dla przewozów pasażerskich i do 120km/godz. dla towarowych. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo podróżnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.