PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewódzkie plany gospodarki odpadami, Mazowsze: Sejmik przyjął WPGO

  • pt    21 grudnia 2016 - 15:28
Wojewódzkie plany gospodarki odpadami, Mazowsze: Sejmik przyjął WPGO
Wojewódzkie plany gospodarki odpadami przyjęte zostały z opóźnieniemi (fot.fotolia)

Radni sejmiku województwa mazowieckiego przyjęli uchwałę zatwierdzającą zaktualizowany Wojewódzki plan gospodarki odpadami do roku 2022.
Mazowieccy radni najpierw jednak wysłuchali obecnych na sesji mieszkańców Mazowsza, którzy protestowali z jednej strony przeciwko wpisanej do projektu planu instalacji MPO Zielonka, z drugiej apelowali o umieszczenie w planie instalacji MPO Ostrołęka.

Czytaj: Wojewódzkie Plany Gospodarki Odpadami: 17 spalarni w jednym regionie?

W wyniku głosowania radni zdecydowali o przyjęciu WPGO, wraz z planami inwestycyjnymi, które zawierają wskazania niezbędnej do wybudowania infrastruktury w zakresie odpadów komunalnych, ich szacunkowy koszt wraz z podaniem źródła finansowania oraz harmonogram realizacji planowanych przedsięwzięć.

Sejmik przyjął też uchwałę wykonawczą do planu oraz powierzającą województwom podlaskiemu i łódzkiemu zadania w zakresie planowania gospodarki odpadami w siedmiu gminach województwa mazowieckiego, poprzez ujęcie ich w planach tych województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • fakty, 2017-01-18 10:44:22

    Proszę o korektę treści wiadomości: nie MPO Zielonka - tylko przeciw kompostowni warszawskiego MPO w Zielonce oraz nie MPO Ostrołęka - tylko MPK PURE HOME w Ostrołęce.