Wojewódzkie plany gospodarki odpadami, Mazowsze: Sejmik przyjął WPGO

Radni sejmiku województwa mazowieckiego przyjęli uchwałę zatwierdzającą zaktualizowany Wojewódzki plan gospodarki odpadami do roku 2022.
Wojewódzkie plany gospodarki odpadami, Mazowsze: Sejmik przyjął WPGO
Wojewódzkie plany gospodarki odpadami przyjęte zostały z opóźnieniemi (fot.fotolia)

Mazowieccy radni najpierw jednak wysłuchali obecnych na sesji mieszkańców Mazowsza, którzy protestowali z jednej strony przeciwko wpisanej do projektu planu instalacji MPO Zielonka, z drugiej apelowali o umieszczenie w planie instalacji MPO Ostrołęka.

Czytaj: Wojewódzkie Plany Gospodarki Odpadami: 17 spalarni w jednym regionie?

W wyniku głosowania radni zdecydowali o przyjęciu WPGO, wraz z planami inwestycyjnymi, które zawierają wskazania niezbędnej do wybudowania infrastruktury w zakresie odpadów komunalnych, ich szacunkowy koszt wraz z podaniem źródła finansowania oraz harmonogram realizacji planowanych przedsięwzięć.

Podczas obrad sejmiku obecni byli mieszkańcy (fot.facebook/sejmikmazowiecki)
Podczas obrad sejmiku obecni byli mieszkańcy (fot.facebook/sejmikmazowiecki)

Sejmik przyjął też uchwałę wykonawczą do planu oraz powierzającą województwom podlaskiemu i łódzkiemu zadania w zakresie planowania gospodarki odpadami w siedmiu gminach województwa mazowieckiego, poprzez ujęcie ich w planach tych województw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Proszę o korektę treści wiadomości: nie MPO Zielonka - tylko przeciw kompostowni warszawskiego MPO w Zielonce oraz nie MPO Ostrołęka - tylko MPK PURE HOME w Ostrołęce.

fakty, 2017-01-18 10:44:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE