Województwo podlaskie i gmina Kuźnica będą finansowały pociąg Kuźnica Białostocka-Sokółka

Samorząd województwa podlaskiego oraz gmina Kuźnica będą finansowały regionalne połączenie kolejowe na trasie Kuźnica Białostocka-Sokółka-Kuźnica Białostocka. To pierwszy przypadek w regionie, gdy samorząd lokalny chce współfinansować przejazdy pociągów.
Województwo podlaskie i gmina Kuźnica będą finansowały pociąg Kuźnica Białostocka-Sokółka

Połączenie uruchomi podlaski oddział Przewozów Regionalnych. Pociąg będzie kursował w soboty i w niedziele od połowy marca do końca roku.

Jak powiedział wójt gminy Kuźnica Paweł Mikłasz, połączenie kolejowe Kuźnica Białostocka-Sokółka zostało zawieszone pod koniec ubiegłego roku. Jego przywrócenia domagali się mieszkańcy Kuźnicy. Dodał, że złożyli w urzędzie gminy pismo w tej sprawie z podpisami blisko 300 osób.

Wójt mówił, że pociąg w weekendy jest potrzebny przede wszystkim młodzieży i studentom, którzy uczą się w innych miastach w regionie i muszą dotrzeć do szkół. Dlatego - jak dodał - rada gminy podjęła uchwałę, że dofinansuje to połączenie. Z budżetu gminy przeznaczono na ten cel 20 tys. zł.

Czytaj też: Umowy Przewozów Regionalnych z marszałkami jeszcze w tym miesiącu

Zarząd województwa podlaskiego również zgodził się dofinansować to połączenie w wysokości ok. 28 tys. zł - poinformował rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski. Dodał, że to pierwszy taki przypadek, kiedy samorząd lokalny współfinansuje połączenie kolejowe.

Elżbieta Załuska, dyrektorka podlaskiego oddziału Przewozów Regionalnych, uważa, że to bardzo dobry pomysł, który może stać się inspiracją dla innych samorządów lokalnych, aby współfinansować połączenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Że zimy na Podlasiu bywają śnieżne i mroźne to wiadomo, ale nie wiedziałem, że między Sokółką a Kuźnicą są takie piękne góry.

Wilhelm Tell, 2015-10-16 13:12:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE