Wojnę o śmieci przeżyją tylko najsilniejsi

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 17-03-2012
  • drukuj
Setki małych firm odbierających odpady komunalne upadnie, a konsumenci zapłacą wyższe rachunki za wywóz śmieci – takie mogą być skutki nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Wojnę o śmieci przeżyją tylko najsilniejsi
Gminy w drodze przetargu będą wybierać firmę, która na jej terenie odbierać będzie odpady komunalne i to gminy będą dyktować mieszkańcom ceny tych usług – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Śmieci podrożeją

Resort środowiska tłumaczy, że nowe prawo uszczelni system gospodarowania odpadami, więcej śmieci zamiast do lasów, będzie wywożone do spalarni czy do recyklingu.

Mali przedsiębiorcy robiący w tym biznesie nie wierzą, że przetargi, które zdecydują, która firma dostanie zlecenie, będą uczciwe. Przypominają, że wielu ich konkurentów to spółki, w których udziały ma gmina. Istnieje więc ryzyko, że to one będą faworyzowane – podaje „Gazeta Wyborcza”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ceny będą wyższe, ale nie z powodu tego, że więksi wezmą obsługę.... a z tego, że ustawa narzuca wiele nowych regulacji, które będą kosztowne.

dziki, 2012-04-02 13:36:05 odpowiedz

nie wiem dlaczego to kogokolwiek dziwi. Poza tym są to przedwczesne obawy, ponieważ nawet największe spółki będą miały problemy z obsłużeniem całych miast czy gmin. Myślę, że wystąpi coś podobnego, jak to miejsce przy odśnieżaniu - wybranych jest kilka firm, które będą obsługiwać konkretne części mi...ast/gmin. To wcale nie musi oznaczać upadku najmniejszych, a wręcz przeciwnie - przyczyni się do ich stabilizacji finansowej rozwiń

glewitz, 2012-03-19 10:11:19 odpowiedz

Oczywiście że TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!!!

Dżolero, 2012-03-18 12:42:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE