PARTNER PORTALU
 • BGK

Wojnę o śmieci przeżyją tylko najsilniejsi

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    17 marca 2012 - 09:36
Wojnę o śmieci przeżyją tylko najsilniejsi

Setki małych firm odbierających odpady komunalne upadnie, a konsumenci zapłacą wyższe rachunki za wywóz śmieci – takie mogą być skutki nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Gminy w drodze przetargu będą wybierać firmę, która na jej terenie odbierać będzie odpady komunalne i to gminy będą dyktować mieszkańcom ceny tych usług – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Śmieci podrożeją

Resort środowiska tłumaczy, że nowe prawo uszczelni system gospodarowania odpadami, więcej śmieci zamiast do lasów, będzie wywożone do spalarni czy do recyklingu.

Mali przedsiębiorcy robiący w tym biznesie nie wierzą, że przetargi, które zdecydują, która firma dostanie zlecenie, będą uczciwe. Przypominają, że wielu ich konkurentów to spółki, w których udziały ma gmina. Istnieje więc ryzyko, że to one będą faworyzowane – podaje „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • dziki, 2012-04-02 13:36:05

  Ceny będą wyższe, ale nie z powodu tego, że więksi wezmą obsługę.... a z tego, że ustawa narzuca wiele nowych regulacji, które będą kosztowne.
 • glewitz, 2012-03-19 10:11:19

  nie wiem dlaczego to kogokolwiek dziwi. Poza tym są to przedwczesne obawy, ponieważ nawet największe spółki będą miały problemy z obsłużeniem całych miast czy gmin. Myślę, że wystąpi coś podobnego, jak to miejsce przy odśnieżaniu - wybranych jest kilka firm, które będą obsługiwać konkretne części mi...ast/gmin. To wcale nie musi oznaczać upadku najmniejszych, a wręcz przeciwnie - przyczyni się do ich stabilizacji finansowej  rozwiń
 • Dżolero, 2012-03-18 12:42:30

  Oczywiście że TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!!!