Worki na śmieci zamiast pojemników w Wielkopolsce

Firma, która będzie wywoziła odpady w północnej Wielkopolsce, w celu uzupełnienia luki po pojemnikach zabranych przez firmy dotychczas wywożące odpady, przekaże mieszkańcom specjalne worki do czasu dostarczenia podjemników - informuje Związek Międzygminny w Pile.
Worki na śmieci zamiast pojemników w Wielkopolsce

"Firma, która jest operatorem naszego systemu, do końca przyszłego tygodnia dostarczy wszystkim pojemniki na odpady. Do tego czasu mieszkańcy, którym dotychczasowa firma wywozowa odebrała pojemniki, mogą zgłosić się do urzędów gmin i miast, po specjalne worki na odpady" - poinformowała kierownik działu gospodarki odpadami i administracji Związku Międzygminnego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Pile, Małgorzata Sypuła.

Czytaj też: Część gmin nie zorganizowała jeszcze przetargów śmiecowych

Związek Międzygminny "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi" działa na obszarze 15 gmin w trzech powiatach północnej Wielkopolski: pilskim, czarnkowsko-trzcianeckim i złotowskim. Na terenie tym mieszka blisko 195 tysięcy mieszkańców. Związek w połowie czerwca rozstrzygnął przetarg na odbiór, zbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych oraz selektywnie zebranych.

Czytaj też: Brak śmieciowego przetargu nikomu nie ujdzie na sucho

Przetarg o wartości prawie 45 mln złotych wygrała firma Altvater Sp. z o. o. Piła, która będzie operatorem zarządzającym systemem do końca 2015 roku.

Mieszkańcy gmin na terenie pilskiego Związku płacić będą od 1 lipca 10 złotych od osoby miesięcznie za odbiór śmieci posegregowanych i 15 zł w przypadku śmieci niesegregowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE