PARTNER PORTALU
  • BGK

Worki na śmieci zamiast pojemników w Wielkopolsce

  • PAP    27 czerwca 2013 - 16:57
Worki na śmieci zamiast pojemników w Wielkopolsce

Firma, która będzie wywoziła odpady w północnej Wielkopolsce, w celu uzupełnienia luki po pojemnikach zabranych przez firmy dotychczas wywożące odpady, przekaże mieszkańcom specjalne worki do czasu dostarczenia podjemników - informuje Związek Międzygminny w Pile.
"Firma, która jest operatorem naszego systemu, do końca przyszłego tygodnia dostarczy wszystkim pojemniki na odpady. Do tego czasu mieszkańcy, którym dotychczasowa firma wywozowa odebrała pojemniki, mogą zgłosić się do urzędów gmin i miast, po specjalne worki na odpady" - poinformowała kierownik działu gospodarki odpadami i administracji Związku Międzygminnego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Pile, Małgorzata Sypuła.

Czytaj też: Część gmin nie zorganizowała jeszcze przetargów śmiecowych

Związek Międzygminny "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi" działa na obszarze 15 gmin w trzech powiatach północnej Wielkopolski: pilskim, czarnkowsko-trzcianeckim i złotowskim. Na terenie tym mieszka blisko 195 tysięcy mieszkańców. Związek w połowie czerwca rozstrzygnął przetarg na odbiór, zbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych oraz selektywnie zebranych.

Czytaj też: Brak śmieciowego przetargu nikomu nie ujdzie na sucho

Przetarg o wartości prawie 45 mln złotych wygrała firma Altvater Sp. z o. o. Piła, która będzie operatorem zarządzającym systemem do końca 2015 roku.

Mieszkańcy gmin na terenie pilskiego Związku płacić będą od 1 lipca 10 złotych od osoby miesięcznie za odbiór śmieci posegregowanych i 15 zł w przypadku śmieci niesegregowanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.