PARTNER PORTALU
  • BGK

Wróciły połączenia kolejowe z Sędziszowa do Katowic

  • PAP    13 maja 2013 - 16:28
Wróciły połączenia kolejowe z Sędziszowa do Katowic

Po kilkumiesięcznej przerwie wznowiono bezpośrednie połączenia kolejowe z Sędziszowa (Świętokrzyskie) do Katowic (Śląskie) - poinformowały w poniedziałek Przewozy Regionalne. Spółka wprowadziła także uprawniający do ok. 50 proc. zniżek bilet olkuski.
W wyniku rozmów Przewozów Regionalnych z marszałkami województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego od poniedziałku podróżni znowu mogą dotrzeć bezpośrednim pociągiem z Sędziszowa przez Sosnowiec do Katowic.

"Po zmianie rozkładu jazdy, związanego z przejęciem połączeń przez Koleje Śląskie, czyli przez kolej samorządową, bezpośrednich połączeń na trasie Sędziszów-Katowice nie było od grudnia ubiegłego roku. Trasa biegnie przez trzy województwa - śląskie, małopolskie i kończy się w świętokrzyskim, dlatego była potrzeba porozumienia wszystkich trzech marszałków, co się udało" - powiedział rzecznik Przewozów Regionalnych Kamil Migała.

Przywrócenie połączenia ułatwiło podróż wielu pasażerom, którzy przez kilka miesięcy musieli m.in. korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

Pociągi na trasie Sędziszów-Sosnowiec-Katowice kursują od poniedziałku. Ponadto, wybrane kursy - jak dodał Migała - będą rozpoczynały i kończyły swój bieg w Kielcach.

Udogodnieniem dla pasażerów będzie tzw. Bilet olkuski. "Pasażerów, którzy w ostatnich miesiącach korzystali z transportu drogowego, będziemy starali się przekonać do podróży naszymi pociągami poprzez wprowadzony na odcinku Sędziszów-Katowice Bilet olkuski. Jego ceny są niższe nawet o ponad 50 proc. od obowiązującej taryfy i konkurencyjne w stosunku do cen biletów przewoźników autobusowych" - poinformował Migała.

Bilety są dostępne w wersji miesięcznej i jednorazowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.