PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: 13 stycznia ruszają bezpłatne przejazdy MPK

  • em    11 stycznia 2016 - 17:54
Wrocław: 13 stycznia ruszają bezpłatne przejazdy MPK

Rozszerzono katalog ulg w programie „Pomoc dla rodzin wielodzietnych 2+3 i jeszcze więcej" (fot. facebook.com/mpkwroc)

Około 4500 wrocławskich rodzin może skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską w ramach programu „Pomoc dla rodzin wielodzietnych 2+3 i jeszcze więcej”.
W grudniu miejscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zmian, które będą obowiązywać od 13 stycznia.

Według nowych zasad z darmowych przejazdów komunikacją miejską we Wrocławiu, w trakcie całego roku, będą mogły korzystać dzieci i młodzież w wieku od 4 do 24 lat. Przed zaproponowaną zmianą dzieci i młodzież miały uprawnienie do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w soboty, niedziele i święta.

Z kolei darmowe przejazdy komunikacją miejską dla rodziców i opiekunów zaplanowano we wszystkie soboty, niedziele i święta.

- Oferta dotyczy rodzin, które przystąpiły bądź przystąpią do programu pomocy dla rodzin wielodzietnych „dwa plus trzy i jeszcze więcej” - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Zmiana ma na celu zmniejszenie obciążenia budżetu rodzin, zwłaszcza tych ze słabą kondycją materialną (ok. 22% wrocławskich rodzin wielodzietnych wymaga wsparcia pomocy społecznej). Przyznanie ww. prawa przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania dzieci, zwłaszcza tych w wieku szkolnym, które dojeżdżają do placówek oświatowych, niejednokrotnie znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania.

Wprowadzenie ww. praw będzie również wpływało na efektywniejsze korzystanie z form pomocy, oferowanych przez gminę w ramach Programu „2+3 i jeszcze więcej”, a tym samym na zwiększenie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych. Działania te wpisują się w ogólnopolską polityką wspierania rodzin wielodzietnych, poprzez nadawanie im uprawnień, mających wpływ na ich sytuację ekonomiczną, oraz promowania modelu rodziny wielodzietnej i jej pozytywnego wizerunku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.