PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Aplikacja Mobil zmieni sposób poruszania się po mieście

  • MN    14 grudnia 2017 - 08:32
Wrocław: Aplikacja Mobil zmieni sposób poruszania się po mieście
Aplikacja zlokalizuje użytkownika po pozycji GPS. (fot. pixabay)

Aplikacja Mobil we Wrocławiu wystartuje już w styczniu 2017 r. Będzie służyć do planowania podróży transportem miejskim i płatności za te usługi.
Pierwszą funkcją nowej aplikacji będzie multimodalny planer podróży „door to door” – „od drzwi do drzwi” oraz możliwość zapłaty za całą podróż od razu.

– Bez przechodzenia do innych, zewnętrznych aplikacji do płatności, bez zastanawia, jak nazywa się przewoźnik, z którym pojedziemy. Aż w końcu z uwzględnieniem komunikacji miejskiej, pociągów Kolei Dolnośląskich, rowerów miejskich, wypożyczalni aut elektrycznych, po taksówki, a nawet Ubera – wylicza Mariusz Gasek, prezes firmy Solid Solutions, która ją tworzy.

Aplikacja zlokalizuje użytkownika po pozycji GPS. Domyślnie będzie proponować podróż komunikacją miejską, ale gdy miejsce podróży będzie oddalone od przystanków, pokaże też inne warianty dojazdu. Płatność za tę podróż załatwimy telefonem w jednym miejscu.

Czytaj też: Wrocławska aplikacja zrewolucjonizuje sposób poruszania się po mieście

W tramwajach i autobusach MPK i u innych przewoźników instalowane są beacony – to małe nadajniki wykorzystujące technologię Bluetooth, których sygnał odbierają aplikacje na smartfonie. Dzięki temu po włączeniu aplikacji system od razu wie, gdzie jesteśmy i jaki jest taryfikator.

Aplikacja Mobill umożliwi również śledzenie ciekawych wydarzeń w mieście. Będzie tam dostępny specjalny informator. Mobill ma działać od stycznia, a na pełnych obrotach od marca, gdy wejdzie w życie nowy system dystrybucji biletów we Wrocławiu.

Narzędzie będzie działać jako pierwsze we Wrocławiu, ale twórcy już pracują nad jego rozszerzeniem na inne miasta w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jerzy, 2017-12-14 14:20:27

    Znaczy się działa