PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław bez zabytkowego tramwaju

  • Przegląd prasy/ Gazeta Wrocławska    14 marca 2011 - 08:20

Zniknie jedna z turystycznych atrakcji miasta. Towarzystwa Miłośników Wrocławia nie stać na kursy starego tramwaju.
Działalność zabytkowej linii tramwajowej, kursującej od wio-sny do jesieni z placu Teatralnego pod Halę Ludową, stoi w tym roku pod znakiem zapytania – pisze „Gazeta Wrocławska”. Na przystankach tramwaju Towarzystwo Miłośników Wrocławia, które obsługiwało zabytkową linię, rozwiesiło informacje, że miasto nie przyznało jej dotacji na to przedsięwzięcie.

Poszło o 100 tys. zł. Pieniądze były. Zawiniła tylko biurokracja. Zamieszanie spowodowali radni miejscy, którzy dopiero w grudniu, zamiast - jak dotąd - w listopadzie ubiegłego roku przegłosowali uchwałę o przyznaniu pieniędzy dla organizacji pozarządowych.

Na początku lutego unieważnił ją wojewoda. A to zablokowało rozstrzygnięcie konkursu m.in. na kursy zabytkowej linii tramwajowej.

Czy Towarzystwu ostatecznie uda się dojść do porozumienia z miastem? Nie wiadomo. Jego działacze przekonują, że organizacja w ogóle może przestać istnieć. Nieoficjalnie wiadomo, że magistraccy urzędnicy drastycznie ponieśli czynsz za pomieszczenia TMW przy ul. Odrzańskiej – pisze „Gazeta Wrocławska”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Edward, 2011-03-14 09:26:03

    trzeba zacząć spłacać stadion Sportowa zwyciężyła intelektualną