PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Miasto wreszcie pozbędzie się akcji klubu

  • pt    6 lipca 2017 - 11:59
Wrocław: Miasto wreszcie pozbędzie się akcji klubu
Za większościowy pakiet akcji - 54,46 procent – Ślak ma zapłacić 3 mln zł. (fot.slaskwroclaw.pl)

Radni zdecydują czy miasto Wrocław sprzeda większościowy pakiet akcji w klubie Śląsk, znanemu biznesmenowi Grzegorzowi Ślakowi. Władze miasta są "za".
Doradca prywatyzacyjny miasta Wrocławia - Jacek Masiota poinformował, że rekomendował prezydentowi Wrocławia do sprzedaży miejskiego pakietu akcji klubu Śląsk Wrocław konsorcjum spółek Wratislavia-Biodiesel reprezentowanym przez Grzegorza Ślaka. 6 lipca uchwałę w tej sprawie mają podjąć wrocławscy radni.

Za większościowy pakiet akcji - 54,46 procent - Ślak ma zapłacić 3 mln zł.

Umowa inwestycyjna ma zostać podpisana na trzy lata, łączna wartość wkładu nabywcy miejskich akcji wyniesie przez ten czas 45 mln zł. Miasto w okresie trwania umowy wesprze klub kwotą 2 mln zł.

Czytaj też: Piłkarska ekstraklasa ciągle z gminną dotacją

Wrocław odrzucił drugą ofertę, złożoną przez PayneOakland Projekt., reprezentowaną przez amerykańskiego milionera Deana Johnsona.

Grzegorz Ślak działa na rynku biopaliw oraz zajmuje się produkcją alkoholi. Spółki, w których Ślak jest większościowym akcjonariuszem, mają 2 mld rocznego obrotu i około 100 mln przychodów .

Śląsk jest zadłużony na 13 mln zł. Jeśli radni nie zgodzą się sprzedać akcji, wówczas trzeba będzie dofinansować klub 10 mln zł miejskich pieniędzy. W przeciwnym razie grozić mu będzie upadłość.

Według szacunków od 2009 roku miasto Wrocław dofinansowało Śląsk kwotą ok. 70 mln złotych, opozycja i część mieszkańców mocno krytykowali za to prezydenta Rafała Dutkiewicza. Od dłuższego czasu nie udawało się znaleźć inwestora, który gwarantowałby działanie klubu na satysfakcjonującym gminę poziomie. Wrocławiowi zależy na tym, by klub grał w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo gwarantuje to, że 40 tysięczny stadion zbudowany na Euro 2012 nie będzie stał pusty. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.