PARTNER PORTALU
 • BGK

Wrocław: Mieszkańcy protestują przeciwko elektrociepłowni „na odpady”

 • pt    22 marca 2017 - 10:13
Wrocław: Mieszkańcy protestują przeciwko elektrociepłowni „na odpady”
Mieszkańcy Wrocławia zapowiadają protesty przeciwko budowie elektrociepłowni spalającej odpady (fot. wikipedia)

Przy ul. Obornickiej we Wrocławiu ma powstać elektrociepłownia, w której spalane będą m.in. paliwa pochodzące z odpadów. Inwestycję planuje firma Fortum.
• Mieszkańcy Wrocławia zapowiadają protesty przeciwko budowie elektrociepłowni spalającej odpady.

• Inwestycja ma polegać na "budowie instalacji energetycznego spalania paliw o mocy cieplnej 225 MWt opartej o wykorzystanie paliwa alternatywnego, węgla kamiennego i biomasy.

Firma Fortum budowę elektrociepłowni przy ul. Obornickiej planowała od kilkunastu lat. Jesienią ubiegłego roku opublikowano oficjalne obwieszczenie Urzędu Miejskiego Wrocławia dotyczące przystąpienia do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla inwestycji Fortum – pisze "Gazeta Wrocławska".

Jak zapisano w dokumencie, inwestycja ma polegać na "budowie instalacji energetycznego spalania paliw o mocy cieplnej 225 MWt opartej o wykorzystanie paliwa alternatywnego, węgla kamiennego i biomasy".

Mieszkańcy okolicznych dzielnic na nową inwestycję się nie zgadzają i już rozpoczęli działania.

- Rozważamy różne warianty inwestycji i ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła – mówi Gazecie Wrocławskiej Jacek Ławrecki, rzecznik spółki Fortum.

Przyznaje, że brana jest pod uwagę budowa elektrociepłowni, w której spalane byłby różne paliwa, także te pochodzące z opadów. - To byłyby wyselekcjonowane frakcje odpadów. Rozumiemy obawy mieszkańców, ale możemy zapewnić, że działalność zakładu nie będzie szkodliwa dla środowiska. Na pewno będziemy rozmawiać mieszkańcami i w miarę możliwości, będziemy brali pod uwagę ich głosy – mówi Jacek Ławrecki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Bruno, 2017-03-24 08:00:01

  Działalność zakładu nie będzie uciążliwa dla mieszkańców? A odpady i paliwa do spalenia przyfruna do zakładu? Czy zostaną teleportowane?
 • Bruno, 2017-03-24 07:57:42

  Absurd. Skoro decyzja nie zapadła odnośnie paliw, czyli procesu, to co obwieszczenie i na jakiej podstawie prawnej urząd miasta!?
 • Andrzej, 2017-03-23 08:51:11

  Do w.potega@neostrada.pl: Co to znaczy obieg zamknięty ?