PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: najbiedniejsi dostaną dofinansowanie rachunków za ogrzewanie

  • bad    11 czerwca 2015 - 18:06
Wrocław: najbiedniejsi dostaną dofinansowanie rachunków za ogrzewanie
Dofinansowanie dostaną Wrocławianie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Fot. fotolia

Wrocławianie w trudnej sytuacji materialnej będą mogli liczyć na dofinansowanie rachunków za ogrzewanie. Darowizny na pokrycie kosztów ogrzewania przekaże gminie Wrocław Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja. O podziale środków zadecyduje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja podpisał porozumienia z gminą Wrocław i gminą Siechnice. Na ich mocy wrocławski producent ciepła przekaże darowizny na pokrycie kosztów ogrzewania mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Kogeneracja podzieli się ciepłem

W ramach tegorocznego „Programu pomocy odbiorcom wrażliwym społecznie”. Kogeneracja przekaże gminie Wrocław 50 tys. zł oraz gminie Siechnice 10 tys. zł. Projekt jest skierowany do mieszkańców tych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które podpisały umowy na zakup ciepła z wrocławskim producentem.

Przekazane środki pozwolą na pokrycie części opłat za ogrzewanie mieszkańcom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. O podziale środków zadecydują odpowiednie Ośrodki Pomocy Społecznej, które wskażą rodziny najbardziej potrzebujące wsparcia. Programem będą również objęte miejskie placówki opiekuńczo-wychowawcze we Wrocławiu.

– Program prowadzony przez Kogenerację jest cenny nie tylko w wymiarze materialnym, ale także ze względu na przykład, jaki daje Kogeneracja "dzieląc się ciepłem". To pokazuje, że w sposób systematyczny i zorganizowany może  pomagać każdy i, co istotne, dzięki współpracy z Miastem pomoc ta, będąca uzupełnieniem naszych działań, trafia do najbardziej potrzebujących – mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia

– Programy adresowane do społeczności lokalnych to stały i ważny element naszej działalności. Z gminami Wrocław i Siechnice współpracujemy w tym zakresie od wielu lat. Z satysfakcją obserwujemy, jak ta współpraca przekłada się na wymierne korzyści dla mieszkańców – mówi Wojciech Heydel, prezes Kogeneracji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.