PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: nowe autobusy w czerwcu wyjadą na ulice

  • pt    28 maja 2015 - 10:09
Wrocław: nowe autobusy w czerwcu wyjadą na ulice

Wrocław unowocześnia tabor komunikacyjny - fot.wroclaw.pl

Siedem, fabrycznie nowych i wyposażonych we wszystkie nowinki techniczne autobusów marki MAN jest już we Wrocławiu. Firma ITS Michalczewski, podwykonawca MPK pierwsze linie ma zacząć obsługiwać w czerwcu.
Do Wrocławia zjeżdżają pierwsze nowe autobusy podwykonawcy MPK Wrocław firmy ITS Michalczewski. Wszystkie są niskopodłogowe, klimatyzowane i wyposażone w systemy, które używane są już we Wrocławiu, m.in. zapowiedzi głosowe, monitory z informacjami, czy gniazda USB dla pasażerów.

Zgodnie z wymogiem przetargu, podwykonawca ma zapewnić 69 autobusów wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2014 roku: 43 – przegubowych i 19 jednoczłonowych oraz 7 mniejszych pojazdów.

Pierwsze MAN Lion`s City - ITS Michalczewski na wrocławskie ulice powinny wyjechać w połowie czerwca. Wcześniej autobusy muszą przejść odbiory, MPK sprawdzi też czy spełniają wszystkie warunki techniczne określone w umowie.

Z ulic znikają Jelcze i Ikarusy

Nowe autobusy podwykonawcy i wcześniejsze zakupy solarisów przez MPK oznaczają, że z ulic Wrocławia znikną całkowicie najbardziej wysłużone autobusy Jelcz i Ikarus. Już teraz jest ich niewiele.

Zastąpią je niskopodłogowy, bardziej ekologiczny i nowoczesne pojazdy. Wrocław kupił też nowe tramwaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.