PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Nowy terminal odwiedziło 10 mln pasażerów

  • MN    26 października 2016 - 18:03
Wrocław: Nowy terminal odwiedziło 10 mln pasażerów
Terminal T2 wrocławskiego portu lotniczego. (fot. wikipedia.org)

• Nowy terminal lotniska we Wrocławiu obsłużył 10-milionowego pasażera.
• Taką liczbę klientów osiągnięto w ciągu czterech lat.
• Z lotniska latają nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska.
Nowy terminal lotniska we Wrocławiu jest już w tej chwili gotowy obsłużyć 4 miliony pasażerów rocznie, a docelowo – jak zapewnia prezes portu Dariusz Kuś – ma obsługiwać nawet 7 milionów. Po czterech latach działalności nowego terminalu, w środę 26 października, zameldował się na nim 10-milionowy pasażer. To Sylwia Zadumińska, która z Warszawy przyleciała z rodziną do Wrocławia, odwiedzić Afrykarium. 

Jak wyliczył zarząd lotniska, Polacy stanowią 80 proc. klientów z grupy 10 milionów, które skorzystały z terminalu. Drugą najliczniejszą grupą latających do stolicy Dolnego Śląska są mieszkańcy Wielkiej Brytanii, a trzecią - Niemcy.

– Coraz chętniej przylatują do nas również mieszkańcy południa Europy, czyli Włosi i Hiszpanie. Obsłużyliśmy ponad 300 tysięcy pasażerów z tamtym stron – mówi Dariusz Kuś.

We Wrocławiu wylądowało również blisko 200 tysięcy Amerykanów i 150 tys. Francuzów. Statystyki zamykają Irlandczycy, Holendrzy, Szwedzi i Norwegowie.

Wśród pasażerów z Polski naturalnie największą grupę stanowią Dolnoślązacy (64 proc.), ale z wrocławskiego lotniska korzystają też chętnie mieszkańcy województwa opolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i śląskiego. Z kolei największą popularnością wśród lotów z Wrocławia na regularnych liniach cieszy się połączenie do Warszawy. Dalej jest Monachium (22 proc.) i Frankfurt (21 proc.).

Nowy terminal lotniczy został oddany do użytku 11 marca 2012 roku. Od czasu jego otwarcia, stary terminal pełni rolę terminalu dla pasażerów i załóg samolotów prywatnych. Znajdują się w nim także: szkoła pilotów, sklep dla pilotów i biura linii lotniczych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.