Wrocław przełożył termin przetargu na wywóz odpadów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska
  • 12-04-2013
  • drukuj
Wrocławska spółka miejska Ekosystem zmieniła termin przetargu dla firm zajmujących się oczyszczaniem miasta. Miał być rozstrzygnięty 17 kwietnia, a będzie dopiero 7 maja.
Wrocław przełożył termin przetargu na wywóz odpadów

Spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości już wypowiedzieli umowy z firmami śmieciowymi - pisze „Gazeta Wrocławska".

Obecne umowy przestaną obowiązywać z końcem czerwca. Jeżeli do tego czasu firmy nie zostaną wybrane przez Ekosystem, wszyscy mieszkańcy będą mieć problem.

Czytaj też: Woźniak: nawet jeśli gmina spóźni się z przetargiem, śmieci nie będą leżeć na ulicach       

Kłopotliwe jest też to, że mieszkańcy gubią się np. w podziale odpadów na poszczególne grupy i potrzebują przystępnie opracowanych broszur czy poradników.

Magistrat zapowiada, że będzie dążyć do tego, aby ulotkę dostał każdy mieszkaniec miasta. Dystrybucja materiałów informacyjnych będzie prowadzona bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Wykorzystane zostaną centra obsługi mieszkańca, biura obsługi klienta, rady osiedli. Miasto poprosi też o pomoc parafie - pisze „Gazeta Wrocławska".

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Glews - a coś Ty zrobił przez ostatnie 20 lat aby uświadomić, że należy się wzorcować w Polsce na przykład na modelu szwedzkim w systemie gospodarki odpadami komunalnymi? Na hasło "program naprawczy dla odpadów" otwiera się niewiele publikacji... Bardziej pasuje określenie "naród lem...ingów"... rozwiń

18274, 2013-04-13 08:43:48 odpowiedz

taka kolej rzeczy to normalność we Wrocławiu
władze miasta zajmują się stadionami .fontannami, burzą mózgów w zakresie nazewnictwa ulic a nie podstawowymi potrzeba \mi mieszkańców

Jerzy, 2013-04-12 19:31:20 odpowiedz

Nawet tego nie potrafimy załatwić, to dlaczego mają nas nie nazywać w Europie "śmieciowym" narodem!? Wstyd mi za to, że moi przodkowie oddali zycie za taki burdel!

glews, 2013-04-12 14:54:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU