Wrocław przełożył termin przetargu na wywóz odpadów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska
  • 12-04-2013
  • drukuj
Wrocławska spółka miejska Ekosystem zmieniła termin przetargu dla firm zajmujących się oczyszczaniem miasta. Miał być rozstrzygnięty 17 kwietnia, a będzie dopiero 7 maja.
Wrocław przełożył termin przetargu na wywóz odpadów

Spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości już wypowiedzieli umowy z firmami śmieciowymi - pisze „Gazeta Wrocławska".

Obecne umowy przestaną obowiązywać z końcem czerwca. Jeżeli do tego czasu firmy nie zostaną wybrane przez Ekosystem, wszyscy mieszkańcy będą mieć problem.

Czytaj też: Woźniak: nawet jeśli gmina spóźni się z przetargiem, śmieci nie będą leżeć na ulicach       

Kłopotliwe jest też to, że mieszkańcy gubią się np. w podziale odpadów na poszczególne grupy i potrzebują przystępnie opracowanych broszur czy poradników.

Magistrat zapowiada, że będzie dążyć do tego, aby ulotkę dostał każdy mieszkaniec miasta. Dystrybucja materiałów informacyjnych będzie prowadzona bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Wykorzystane zostaną centra obsługi mieszkańca, biura obsługi klienta, rady osiedli. Miasto poprosi też o pomoc parafie - pisze „Gazeta Wrocławska".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Podoba mi się, że coraz więcej się zmienia. Artykuł nie należy do najnowszych, ale pokazuje, że z jednej strony problem odpadów bywa bagatelizowany, jednak powoli stara się coś z tym zrobić. Zresztą w okolicy działa chociażby firma Ekovita, która odbiera wiele rodzajów odpadów. Sama zawsze oddaje od...pady elektroniczne czy weterynaryjne. Warto dokształcać się w tej kwestii i mądrze segregować. rozwiń

Daria, 2017-03-13 21:50:11 odpowiedz

Glews - a coś Ty zrobił przez ostatnie 20 lat aby uświadomić, że należy się wzorcować w Polsce na przykład na modelu szwedzkim w systemie gospodarki odpadami komunalnymi? Na hasło "program naprawczy dla odpadów" otwiera się niewiele publikacji... Bardziej pasuje określenie "naród lem...ingów"... rozwiń

18274, 2013-04-13 08:43:48 odpowiedz

taka kolej rzeczy to normalność we Wrocławiu władze miasta zajmują się stadionami .fontannami, burzą mózgów w zakresie nazewnictwa ulic a nie podstawowymi potrzeba \mi mieszkańców

Jerzy, 2013-04-12 19:31:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE