PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: wspólny bilet na pociąg, tramwaj i autobus

  • PAP    18 grudnia 2013 - 17:53
Wrocław: wspólny bilet na pociąg, tramwaj i autobus

Wspólny bilet na pociąg, tramwaj i autobus będzie we Wrocławiu obowiązywał również w 2014 roku. Podpisano porozumienie o kontynuacji programu na nadchodzący rok.
Od 1 czerwca 2013 r. ważny bilet MPK wystarczył, aby bez dodatkowych opłat jeździć pociągami osobowymi między wszystkimi stacjami we Wrocławiu. Będzie to możliwe również w 2014 roku.

Jak poinformowała w środę PAP Julia Wach z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, Miasto Wrocław, Koleje Dolnośląskie i Przewozy Regionalne podpisały porozumienie, dzięki któremu każdy, kto posiada ważny bilet komunikacji miejskiej, będzie mógł bez dodatkowych opłat przemieszczać się w obrębie miasta również pociągami osobowymi Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych.

"Miesięcznie z przejazdów pociągami osobowymi na terenie Wrocławia korzysta ok. 50 tys. osób. Dlatego też miasto wprowadza dla nich nowe ułatwienia - np. cześć tras została tak zmodyfikowana, aby pojazdy komunikacji miejskiej zatrzymywały się w pobliżu dworca Wrocław Leśnica lub Wrocław Nowy Dwór" - wyjaśniła.

Zapowiedziała, że od 7 stycznia 2014 r. uruchomione zostaną również linie dowożące pasażerów do dworca Wrocław Psie Pole. "Kolej jest alternatywą dla komunikacji miejskiej i dlatego zależy nam na dobrej współpracy" - zaznaczyła Wach.

Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mają do dyspozycji średnio 220 pociągów w ciągu doby, którymi można poruszać się bez ograniczeń pomiędzy 19 stacjami i przystankami na terenie Wrocławia. Przejazd z najodleglejszych części miasta do centrum, niezależnie od pory dnia, zajmuje zwykle nie więcej niż 25 minut.

Honorowane są bilety okresowe kodowane na URBANCARD i na elektronicznych legitymacjach studenckich (ELS), czasowe w tradycyjnej formie papierowej, uprzednio skasowane w tramwaju lub w autobusie, oraz czasowe bilety w formie telefonicznej.

Początki konsolidacji systemu komunikacyjnego we Wrocławiu sięgają 2004 roku. Wrocław był wówczas pierwszym miastem, które wprowadziło wspólne bilety na tramwaje i autobusy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.