PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław współpracuje z Brukselą

  • PAP    15 lipca 2010 - 16:02

Umowę o współpracy w zakresie m.in. consultingu i wymiany doświadczeń w dziedzinie transportu publicznego pomiędzy wrocławskim Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji i Przedsiębiorstwem Transportu Regionalnego Brukseli podpisano w czwartek we Wrocławiu.
Jak powiedział dyrektor ds. inwestycji i rozwoju wrocławskiego MPK Patryk Wild, współpraca pomiędzy obiema firmami będzie dotyczyła m.in. systemów taryfowych, promocyjnych, kwestii zarządzania zajezdniami i prowadzenia polityki warsztatowej. Dodał, że wymiana doświadczeń będzie przede wszystkim niezwykle istotna w kwestii planowanego rozwoju transportu publicznego na obszar metropolitalny.

- Współpraca z doświadczonym przewoźnikiem, który operuje nie tylko autobusami i tramwajami, ale też np. metrem, to dla nas bardzo ważny punkt na drodze właściwego rozwoju - mówił Wild.

Dyrektor dodał, że w przyszłości belgijski partner będzie mógł świadczyć usługi w zakresie planowania i realizacji projektów dotyczących sieci metra, kolei miejskich i tramwajowych. Umowa podpisana została na trzy lata z możliwością późniejszego przedłużenia.

Przedsiębiorstwo Transportu Regionalnego Brukseli powstało w 1954 r. i zajmuje się organizacją zintegrowanego systemu miejskiego stolicy Belgii. Firma zarządza również całym transportem miejskim w obrębie Brukseli. Zatrudnia 6,5 tys. osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.