Wrocław zainwestuje blisko 48 mln zł

Zakup nowoczesnych tramwajów, budowa monitoringu w taborze oraz systemu informacji pasażerskiej to inwestycje realizowane przez wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
Wrocław zainwestuje blisko 48 mln zł


Koszt projektu to niemal 48 mln zł, z czego większość pochodzi ze środków unijnych. Jak powiedział w środę na konferencji prasowej wiceprezes wrocławskiego MPK Patryk Wild, w ramach projektu „Poprawa jakości i bezpieczeństwa systemu komunikacji publicznej Wrocławia poprzez działania podejmowane przez MPK” zostanie sfinansowany zakup ośmiu nowoczesnych tramwajów.

„Te pojazdy już jeżdżą po Wrocławiu, teraz będziemy ubiegać się o zwrot kosztów na ich zakup” – mówił Wild. Dzięki realizacji projektu zostanie również uruchomiony system monitoringu wewnątrz autobusów i tramwajów, które będą eksploatowane przez MPK co najmniej przez najbliższe pięć lat.

„Liczymy, że dzięki temu uporamy się z problemem wandalizmu” – dodał Wild. Wrocławskie MPK zamierza również wprowadzić system informacji pasażerskiej.

Na wyświetlaczach LCD zamontowanych w tramwajach i autobusach mają być wyświetlane w czasie rzeczywistym informacje o przystankach i awariach poszczególnych pojazdów oraz informacje dotyczące różnych wydarzeń w mieście.

„Ten system będzie zintegrowany z systemem zarządzania flotą pojazdów, który dyspozytorowi będzie dawał informacje, że jakiś pojazd się spóźnia.

Następnie pasażer, który wpisze się do systemu informatycznego otrzyma wiadomość przy pomocy SMS-a o awariach i możliwościach skorzystania z komunikacji zastępczej” – wyjaśnił Wild.

Władze MPK liczą, że całość monitoringu uda się uruchomić do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r. Całość projektu to koszt blisko 48 mln zł; 85 proc. tej sumy pochodzi ze środków unijnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tramwaje to przezytek, jezdzimy nimi tylko dlatego, ze placi za to Unia. Jednak to predzej, czy pozniej wychodzi z naszych kieszeni, gdyz musimy placic za utrzymanie niefektywnego systemu. Powinnismy sie jak najszybciej przestawic na duzo tansze autobusy elektryczne.

autoidea, 2011-04-14 09:18:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE