PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław zainwestuje blisko 48 mln zł

  • PAP    13 kwietnia 2011 - 13:33
Wrocław zainwestuje blisko 48 mln zł

Zakup nowoczesnych tramwajów, budowa monitoringu w taborze oraz systemu informacji pasażerskiej to inwestycje realizowane przez wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Koszt projektu to niemal 48 mln zł, z czego większość pochodzi ze środków unijnych. Jak powiedział w środę na konferencji prasowej wiceprezes wrocławskiego MPK Patryk Wild, w ramach projektu „Poprawa jakości i bezpieczeństwa systemu komunikacji publicznej Wrocławia poprzez działania podejmowane przez MPK” zostanie sfinansowany zakup ośmiu nowoczesnych tramwajów.

„Te pojazdy już jeżdżą po Wrocławiu, teraz będziemy ubiegać się o zwrot kosztów na ich zakup” – mówił Wild. Dzięki realizacji projektu zostanie również uruchomiony system monitoringu wewnątrz autobusów i tramwajów, które będą eksploatowane przez MPK co najmniej przez najbliższe pięć lat.

„Liczymy, że dzięki temu uporamy się z problemem wandalizmu” – dodał Wild. Wrocławskie MPK zamierza również wprowadzić system informacji pasażerskiej.

Na wyświetlaczach LCD zamontowanych w tramwajach i autobusach mają być wyświetlane w czasie rzeczywistym informacje o przystankach i awariach poszczególnych pojazdów oraz informacje dotyczące różnych wydarzeń w mieście.

„Ten system będzie zintegrowany z systemem zarządzania flotą pojazdów, który dyspozytorowi będzie dawał informacje, że jakiś pojazd się spóźnia.

Następnie pasażer, który wpisze się do systemu informatycznego otrzyma wiadomość przy pomocy SMS-a o awariach i możliwościach skorzystania z komunikacji zastępczej” – wyjaśnił Wild.

Władze MPK liczą, że całość monitoringu uda się uruchomić do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r. Całość projektu to koszt blisko 48 mln zł; 85 proc. tej sumy pochodzi ze środków unijnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-04-14 09:18:12

    Tramwaje to przezytek, jezdzimy nimi tylko dlatego, ze placi za to Unia. Jednak to predzej, czy pozniej wychodzi z naszych kieszeni, gdyz musimy placic za utrzymanie niefektywnego systemu. Powinnismy sie jak najszybciej przestawic na duzo tansze autobusy elektryczne.