PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław zainwestuje w myjnię dla...tramwajów

  • AW    24 lipca 2012 - 09:59
Wrocław zainwestuje w myjnię dla...tramwajów

„Komunikacja miejska jest jedną z wizytówek miasta, dlatego inwestujemy w czystość i komfort podróży” – mówi Patryk Wild, Dyrektor Inwestycji i Rozwoju MPK Wrocław. Jedną z tych inwestycji będzie nowoczesna myjnia tramwajowa, która ma być uruchomiona w przyszłym roku.
Jak informuje wrocławski magistrat, obecnie każdy tramwaj jest codziennie czyszczony wewnątrz. Odkurzane są fotele i podłogi, usuwane naklejki, plamy i graffiti. Raz w tygodniu na mokro myte są okna i podłogi. Jeśli chodzi o mycie zewnętrzne to każdy tramwaj przechodzi je dwa razy w miesiącu. Jest to mycie ręczne, które trwa około godziny i wykonują je dwie osoby.

„Nowa myjnia pozwoli oszczędzić czas, pieniądze oraz umożliwi częstsze mycie naszych pojazdów” – mówi Wojciech Zdanowski, kierownik działu Rozwoju i Analiz MPK Wrocław.

Myjnia tramwajowa, która powstanie na terenie zajezdni tramwajowej nr IV przy ul. Powstańców Śląskich, umyje tramwaj z zewnątrz w ok. 10 min.

„Szacujemy, że będziemy myć 50 tramwajów dziennie” – mówi Zdanowski. Główny aspekt jest położony na ekologię: myjnia ma dużo niższe zużycie wody i detergentów niż w przypadku mycia ręcznego. Zamknięty obieg wody i separacja zanieczyszczeń dodatkowo podnosi stopień wartość ekologiczną tej inwestycji. „Planujemy w przyszłości wykorzystywać także wodę deszczową z dachu” – dodaje Wojciech Zdanowski.
Przetarg na wykonanie ekologicznej myjni ma być ogłoszony w ciągu dwóch tygodni.

Od początku tego roku na usuwanie skutków wandalizmu w autobusach i tramwajach MPK wydało 900 tys. złotych: wymieniono blisko 3000 szyb i wykorzystano 600 litrów farby na odświeżenie zniszczonych ścianek wewnątrz pojazdów - wylicza wrocławski ratusz. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.