Wrocławski MPK wydzierżawi 60 nowych autobusów. Koszt to 168 mln zł

168 mln zł wrocławskie MPK zapłaci za 10 - letnią dzierżawę 60 nowoczesnych pojazdów marki Mercedes-Benz Citaro. - To obecnie jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich - zachwala Jolanta Szczepańska, prezes wrocławskiego MPK.
Wrocławski MPK wydzierżawi 60 nowych autobusów. Koszt to 168 mln zł
Wrocławskie MPK wydzierżawi 60 nowoczesnych autobusów (fot. www.pasazer.mpk.wroc.pl)

Jak poinformowała  Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego MPK, przedsiębiorstwo otrzymało w postępowaniu oferty od dwóch konsorcjów: EvoBus i Mercedes-Benz Leasing Polska oraz mLeasing i MAN Truck & Bus Polska.

"Po szczegółowej analizie, miejski przewoźnik uznał pierwszą ofertę za korzystniejszą. Konsorcjum zaoferowało sumę ponad 168 mln zł brutto i 4-letnią gwarancję na dostarczane autobusy. Częściami składowymi oferowanej kwoty jest wartość czynszu za 10-letnią dzierżawę, a także wartość systemu monitoringu oraz deklarowanych materiałów, części i podzespołów potrzebnych do obsługi technicznej pojazdów w okresie 10 lat" - wyjaśniła.

Dodała, że w ramach umowy EvoBus i Mercedes-Benz chcą wydzierżawić 40 przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro i 20 autobusów typu solo - model Citaro 2.

"To obecnie jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich. Spełniają restrykcyjne normy emisji spalin i posiadają udogodnienia, takie jak klimatyzacja, niska podłoga, monitoring czy system informacji pasażerskiej. Mamy już w swojej flocie 102 pojazdy tego typu, to prawie jedna trzecia całego taboru autobusowego" - powiedziała, cytowana w komunikacie, Jolanta Szczepańska, prezes wrocławskiego MPK.

MPK zatrudnia ponad 2,3 tys. osób, tabor firmy liczy 312 autobusów i 225 tramwajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wychodzi 23000zl miesiecznie czynszu za jeden autobus. Gdyby podali przewidywany przebieg mogło by się okazać że płacą więcej za wynajem autobusu niż za pełną obsługę linii.

Ja, 2017-07-03 06:59:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE