PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławski Rower Miejski po inwentaryzacji

  • AT    15 lipca 2012 - 16:49
Wrocławski Rower Miejski po inwentaryzacji

Użytkownicy nie dbają należycie o Wrocławski Rower Miejski – tak wynika z przeprowadzonej inwentaryzacji jednośladów.
Technicy sprawdzili 168 z dwustu pojazdów, które wrocławianie mają każdego dnia do dyspozycji. Reszta, czyli 32 rowery, zaginęły.

"Wynika to z tego, że niektórzy użytkownicy niezgodnie z regulaminem przetrzymują rowery" – informuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy NextBike Polska.

"Po zakończeniu inwentaryzacji ta liczba systematycznie maleje, rowery są oddawane do systemu i na bieżąco sprawdzane przez serwisantów" - dodaje.

Wprowadzono na stacje 10 zapasowych rowerów w zamian za te, które nie nadawały się do użytku. Nowo naprawione pojazdy zostały oznaczone QR kodem, który będzie służył w przyszłości do wypożyczania rowerów za pomocą specjalnej aplikacji.  

Inwentaryzacja i przegląd techniczny zostały przeprowadzone w wyniku coraz większego zniszczenia jednośladów. Wszystkie usterki zostały naprawione. Najczęściej były to zniszczenia koszyków, dzwonków, hamulców, świateł lub łańcuchów.

"Jesteśmy zaskoczeni tak dużą liczbą przetrzymywanych i zdewastowanych rowerów oraz skalą tego zjawiska, wynika z tego, że nie wszyscy wrocławianie traktują WRM jako dobro wspólne" - dodaje Wojtkiewicz.

Wrocławski Rower Miejski, którego operatorem jest firma NextBike działa w naszym mieście już od ponad roku. Na początku mieszkańcy i turyści mieli do dyspozycji 140 rowerów, teraz jest ich 178.

Wypożyczać je można z 32 stacji rozsianych po całym Wrocławiu. Średnio w tym sezonie jednoślady wypożyczane są 850 razy w ciągu dnia, a każdy z nich jest użytkowany około 5 godzin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Nikoś, 2012-07-16 08:58:09

    to znaczy, że urzędnicy są niewydolni - co to znaczy zaginęły - przecież wiadomo kto wypożyczył te rowery, więc o co chodzi? a może urzędnicy blefują, sami wzieli te rowery a wykazują, że zginęły - ta wersja bardziej do mnie przemawia
  • gklewski, 2012-07-16 08:28:25

    Zbydlęcenie moich rodaków sięga dna. Rowery to tylko wierzchołek góry lodowej, pod tym kryje się po prostu zwykłe chamstwo, ale przykład niestety idzie z góry, prawda p. Niesiołowski i Graś