PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławski rower miejski z nowym rekordem

  • aw/PAP    3 grudnia 2015 - 14:30
Wrocławski rower miejski z nowym rekordem
fotmat.pras.

Ponad 850 tys. razy wypożyczano w 2015 r. we Wrocławiu rowery miejskie. To absolutny rekord zarówno w stosunku do ubiegłego sezonu, gdy tych wypożyczeń było 130 tys., jak i wszystkich wypożyczeń od początku działania tego systemu.
Jak powiedział Michał Dąbrowski z firmy Nextbike, która jest operatorem Wrocławskiego Roweru Miejskiego, w tym sezonie zanotowano nie tylko rekordowy wzrost liczby wypożyczeń, ale też wzrosła znacząco liczba użytkowników.

Ponad dwukrotny wzrost

W 2015 r. w systemie WRM zarejestrowało się ponad 40 tys. nowych użytkowników, dzięki czemu z roweru miejskiego we Wrocławiu korzystało w sumie ponad 110 tys. osób.

"Bardzo się cieszymy, że rower miejski we Wrocławiu cieszy się aż takim dużym powodzeniem. Może to wynikać z rozwoju infrastruktury i większej ilości stacji z rowerami" - dodał Dąbrowski.

Odnotowane w tym sezonie 850 tys. wypożyczeń to nie tylko rekordowy wzrost w stosunku do poprzedniego roku, gdy było ich 130 tys. Od początku istnienia systemu, który ruszył w 2011 r., we Wrocławiu przez trzy lata zanotowano w sumie niespełna 600 tys. wypożyczeń.

W 2015 r. znacząco rozbudowano infrastrukturę WRM. W poprzednim roku było 33 stacji, a w 2015 r. uruchomiono ich aż 74 i do dyspozycji było w nich ponad 700 rowerów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.