PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie MPK domaga się 45 mln zł

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Wrocław    27 kwietnia 2012 - 08:00

Ubiegły rok wrocławskie MPK zakończyło ze stratą 25 mln zł. W tym roku jest niedofinansowane jeszcze poważniej. Firma twierdzi, że potrzebuje z budżetu miasta dodatkowych 45 mln zł.
Tymczasem władze Wrocławia (zabierz głos/oceń prezydenta) ten deficyt szacują na 15 mln zł. Zapowiadają, że jakoś pieniądze znajdą – pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław”.

To, że w tegorocznym budżecie miasta zabrakło pieniędzy na finansowanie MPK jest kolejnym niepokojącym sygnałem dotyczącym komunikacji miejskiej.

Wcześniej okazało się, że odłogiem leży plan budowy parkingów w systemie park&ride, które miały być sposobem na odkorkowanie miasta. Niestety skończyło się na jednym parkingu budowanym na Psim Polu – informuje „Gazeta Wyborcza Wrocław”.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Horror - autobusy, 2012-04-27 20:40:51

    Rada Miasta odrzucila propozycje producenta z Hiszpanii bezgotowkowego zastapienia 50 trujacych autobusow dieslowskich - elektrycznymi. Zaoszczedzono by na tym ok. 20 mln zl rocznie w kosztach zanieczyszczajacego nasze pluca paliwa. Uwazam, ze to Rada Miejska powinna teraz pokryc ten deficyt MPK ...z wlasnej kieszeni.  rozwiń
  • ginter, 2012-04-27 15:48:57

    na psim polu nie buduje się żadnego parkingu!!!!! tylko krajowy rejestr długów utwardził plac po miejsca postojowe dla swoich pracowników