PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie MPWiK nagrodzone za cyfrową przemianę

  • aw    25 października 2017 - 09:25
Wrocławskie MPWiK nagrodzone za cyfrową przemianę
Komputer to jedno z podstawowych narzędzi w tym przedsiębiorstwie (fot.MPWiK Wrocław)

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu od kilku lat realizuje projekt e-firmy. Za cyfrową transformację spółka otrzymała wyróżnienie Digital Exellence Awards 2017. - Cyfryzacja pozwala nam przejść do lepszej organizacji pracy - podkreśla Robert Lewandowski, wiceprezes MPWiK.
Konkurs Digital Exellence Awards organizowany przez Cionet promuje te firmy, które są liderami wśród cyfrowych przemian. W zgłoszeniu konkursowym każda z firm dokładnie opisywała swoją drogę do osiągnięcia sukcesu.

Wrocławskie MPWiK swój proces transformacji cyfrowej realizuje już od kilku lat. Zmiany wprowadzone z myślą o klientach korzystnie wpłynęły na działalność MPWiK w takich obszarach jak: produkcja wody, utrzymanie sieci, biuro obsługi klienta, księgowość, obszar organizacyjny, a także oczyszczanie ścieków. Dzięki temu m.in. szybciej usuwane są awarie wodociągowe, mieszkańcy rozliczani są za wodę na podstawie rzeczywistego zużycia, a pracownicy brygad zamiast papierowych map używają tabletów.

– Wprowadziliśmy w życie kilkanaście projektów, które pozwalają na zmianę podejścia firmy. Zawsze, kiedy pojawiała się awaria, padało pytanie, jak ją szybko usunąć. To było działanie reaktywne. Natomiast cyfryzacja pozwoli nam przejść do lepszej organizacji pracy i do prowadzenia działań przewidujących przyszłość – mówi Robert Lewandowski, wiceprezes MPWiK we Wrocławiu.

To kolejna nagroda dla wrocławskiego przedsiębiorstwa. W ubiegłym roku MPWiK zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez magazyn „Computerworld”. Otrzymało statuetkę Lidera Informatyki XX-lecia w kategorii „Użyteczność publiczna”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.