PARTNER PORTALU
 • BGK

Wrocławskie przepychanki między PO a magistratem ws. śmieci

 • Przegląd prasy/Gazeta Wrocławska    8 lipca 2013 - 07:03
Wrocławskie przepychanki między PO a magistratem ws. śmieci

PO chce odwołania wiceprezydenta Wrocławia za zamieszanie jakie pojawiło się w stolicy Dolnego Śląska przy wprowadzaniu reformy śmieciowej. Magistrat ripostuje, że to wina rządu PO, bo wprowadził ustawę w pośpiechu.
Jak donosi „Gazeta Wrocławska”, PO wytyka władzom Wrocławia jedne z wyższych w Polsce opłat za śmieci oraz konflikt miasta z zarządcami. Chce za to głowy wiceprezydenta Wojciecha Adamskiego.

Zdaniem magistratu Wrocław wyszedł obronna rękę z wprowadzania przygotowanej w pośpiechu ustawy śmieciowej.

- Zapewne w ciągu kilku pierwszych dni od wymuszonego przez rząd rozruchu systemu nie wszystko było idealne, jednak na tle całego kraju uważamy, że nasze miasto bardzo dobrze poradziło sobie z tym problemem - pisze  Marcin Garcarz, dyrektor departamentu prezydenta Wrocławia na portalu wroclaw.pl. - W naszej ocenie atak lokalnej Platformy Obywatelskiej na wiceprezydenta Adamskiego ma odwrócić uwagę od odpowiedzialności rządu PO za chaos śmieciowy jaki Platforma zafundowała wszystkim Polakom - dodaje.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • Ines, 2013-07-09 11:04:25

  "glews" od kiedy to ty mieszkasz we Wrocławiu? chyba dopiero od 3 lat, nieprawdaż? bo tak się podlizujesz Dudkiewiczowi i koalicji PO- SLD we Wrocławiu, że aż się za tobą kurzy ale nie bój bidy niedługo to się zmieni, za HG-W w Warszawie poleci i Dudkiewicz we Wrocławiu a nimi następni... z miast wojewódzkich - dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że jest czysto!  rozwiń
 • Krystyna, 2013-07-08 18:15:41

  po wypowiedzi niejakiego Garcarza doszłam do wniosku, że na stanowiska zatrudniani są w Magistracie jacyś debile. Przecież nawet średnio przytomny człowiek nie wydali z siebie takiego steku bzdur....
 • Jan, 2013-07-08 18:09:29

  śmieci z urzędów i z PO się przepychają śmieciami a np. na Psim Polu po zmianie przepisów na złodziejskie, nikt nie wywozi odpadów. Będziemy je więc nocami wywozić na ulice, przystanki autobusowe, itp. ze względu na wiek nie będę ich dostarczał pod Urzędy.