PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie wodociągi z nowym systemem

  • BEZ    4 listopada 2009 - 01:49
Wrocławskie wodociągi z nowym systemem

Firma ABG, GK Asseco, zakończyła wdrożenie rozwiązań autorskich w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Firma ABG zakończyła wdrożenie w MPWiK we Wrocławiu. Projekt obejmował system bilingowy Kom-Media, aplikację do zarządzania procesami i obiegiem dokumentów Kom-Bok, wodomierzownię oraz windykację.

Obecnie z autorskich rozwiązań ABG korzysta ponad 100 użytkowników, których systematycznie przybywa, co umożliwia nielimitowana liczba licencji. Dzięki efektywnej i dobrej współpracy pomiędzy MPWiK Wrocław a ABG wdrożenie zrealizowano w niespełna 11 miesięcy.

Głównym celem projektu było wsparcie zintegrowanym systemem informatycznym wszystkich obszarów działania przedsiębiorstwa MPWiK Wrocław, aby zagwarantować szybszy i bardziej płynny przepływ informacji, dokumentów i spraw, a także zdalny i natychmiastowy dostęp do danych generowanych przez poszczególne komórki.

- Wdrożenie systemu Kom-Bok w pierwszej kolejności przeprowadziliśmy w tych komórkach, które zajmują się sprawami klientów. Wszystkie pisma związane z tymi sprawami są rejestrowane w systemie. Zeskanowana forma dokumentu wprowadzania jest do elektronicznego obiegu – powiedział Marek Kornatowski, dyrektor rynku i rozwoju, MPWiK Wrocław.

Za datę powstania wodociągów wrocławskich przyjmuje się rok 1871, kiedy to uruchomiono zakład Na Grobli, jednak historia zaopatrzenia miasta w wodę sięga średniowiecza. Pod obecną nazwą MPWiK działa od 1952 r. Obecnie firma zatrudnia ponad 800 pracowników. W październiku 2007 r. MPWiK zostało uznane za najbardziej rentowną i najlepiej inwestującą wrocławską firmę (zestawienia dziennika „Rzeczpospolita”).

Rozwiązania informatyczne dostarczane przez ABG obsługują ponad 63 procent przedsiębiorstw wodociągowych i przeszło 57 procent firm ciepłowniczych działających w dużych polskich miastach. Obecnie trwają kolejne wdrożenia w PEC Dąbrowa Górnicza, PWiK Dąbrowa Górnicza, MPGK Chełm, MPWiK Leszno, EPWiK Elbląg i PEWIK Gdynia Sp. z o.o. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.