WSA: bilet za parkowanie ma być za szybą, inaczej kara

• Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że przepisy obowiązujące w Radomiu i wymagające aby bilet parkingowy znajdował się za szybą samochodu są zgodne z prawem.
• Jeśli kontrolujący nie zobaczy biletu w aucie ma prawo wystawić mandat.
WSA: bilet za parkowanie ma być za szybą, inaczej kara
Bilet za palrkowanie ma znajdować się za szybą (fot.wroclaw.pl)

Rzecznik Praw Obywatelskich, na wniosek mieszkańca Radomia zapytał sąd o to czy jeśli kierowca opłacił parkowanie w strefie, ale nie umieścił biletu za szybą, to można zostać ukarany tak jakby opłaty nie uiścił?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę rzecznika na przepisy uchwały Rady Miejskiej w Radomiu w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, w myśl których równoznaczna z nieuiszczeniem opłaty za parkowanie jest sytuacja, gdy kierowca nie umieścił biletu kontrolnego lub karty parkingowej za przednią szybą wewnątrz pojazdu, tak, aby były one widoczne z zewnątrz.

Sąd administracyjny nie podzielił stanowiska rzecznika, że zaskarżone przepisy prawa miejscowego zostały wydane z naruszeniem art. 94 Konstytucji RP. Artykuł ten mówi bowiem, że organy samorządu terytorialnego oraz terenowe organy administracji rządowej, na podstawie i w granicach upoważnień zawartych w ustawie, ustanawiają akty prawa miejscowego obowiązujące na obszarze działania tych organów. Zasady i tryb wydawania aktów prawa miejscowego określa ustawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To widać, że ten rzecznik to jakiś niedorozwój jednak. Niechby zadał pytanie do sądu czy mordowanie dziecka w wyniku skrobanki nie jest czasem morderstwem. Niegroźnymi bzdetami woli się zajmować. Pogonić dziada.

Nemo, 2016-10-11 12:24:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE