WSA: bilet za parkowanie ma być za szybą, inaczej kara

• Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że przepisy obowiązujące w Radomiu i wymagające aby bilet parkingowy znajdował się za szybą samochodu są zgodne z prawem.
• Jeśli kontrolujący nie zobaczy biletu w aucie ma prawo wystawić mandat.
WSA: bilet za parkowanie ma być za szybą, inaczej kara
Bilet za palrkowanie ma znajdować się za szybą (fot.wroclaw.pl)

Rzecznik Praw Obywatelskich, na wniosek mieszkańca Radomia zapytał sąd o to czy jeśli kierowca opłacił parkowanie w strefie, ale nie umieścił biletu za szybą, to można zostać ukarany tak jakby opłaty nie uiścił?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę rzecznika na przepisy uchwały Rady Miejskiej w Radomiu w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, w myśl których równoznaczna z nieuiszczeniem opłaty za parkowanie jest sytuacja, gdy kierowca nie umieścił biletu kontrolnego lub karty parkingowej za przednią szybą wewnątrz pojazdu, tak, aby były one widoczne z zewnątrz.

Sąd administracyjny nie podzielił stanowiska rzecznika, że zaskarżone przepisy prawa miejscowego zostały wydane z naruszeniem art. 94 Konstytucji RP. Artykuł ten mówi bowiem, że organy samorządu terytorialnego oraz terenowe organy administracji rządowej, na podstawie i w granicach upoważnień zawartych w ustawie, ustanawiają akty prawa miejscowego obowiązujące na obszarze działania tych organów. Zasady i tryb wydawania aktów prawa miejscowego określa ustawa.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To widać, że ten rzecznik to jakiś niedorozwój jednak. Niechby zadał pytanie do sądu czy mordowanie dziecka w wyniku skrobanki nie jest czasem morderstwem. Niegroźnymi bzdetami woli się zajmować. Pogonić dziada.

Nemo, 2016-10-11 12:24:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE