PARTNER PORTALU
  • BGK

Wschód bez prądu

  • PAP    16 stycznia 2012 - 06:40
Wschód bez prądu

Spółka Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja planuje likwidację wielu rejonów energetycznych na wschodzie kraju - informuje "Nasz Dziennik". Zdaniem związkowców oznacza to masowe zwolnienia i pogorszenie jakości usług w przypadku awarii.
Oficjalnie w komunikatach PGE nazywa tę operację "Optymalizacją pracy regionów", która ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat.

Planowane zmiany organizacyjne spowodują likwidację rejonów energetycznych w takich np. miastach woj. lubelskiego (zabierz głos/oceń marszałka) jak Kraśnik, Janów Lubelski, Radzyń Podlaski i Lubartów, Hrubieszów, Biłgoraj i Łuków. Likwidacja dotknie też inne województwa ściany wschodniej np. podkarpackie (zabierz głos/oceń marszałka). W związku z tym rozpoczęły się akcje protestacyjne związkowców. Protestują też sejmiki samorządowe.

Zdaniem cytowanych przez gazetę przedstawicieli PGE, proponowana reorganizacja nie spowoduje likwidacji, a tylko zmianę statusu niektórych jednostek organizacyjnych. Obsługa techniczna ma być realizowana przez dotychczasowych pracowników, których umowy o prace nie są zagrożone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Marek D., 2012-01-18 08:30:10

    Po co likwidować jak przynośi zyski podatki są odprowadzane do państwa ludzie mają zatrudnienie utrzymują swoje rodziny nie są na garnuszku państwa .Ten co chce likwidacji zakładów energetycznych to jest skączony debil i nie rozumie rachunku ekonomicznego proste dojechać z Białegostoku czy z Lodzi ...do Warszawy -odległość-czas czy do Lublina co za ekonomista z PO to wymyśli-lokując Zarząd PGE w Lublinie tak jak likwidacje Rejonów Eneretycznych  rozwiń