PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólnie poszukają wody

  • www.gazetazywiecka.pl    30 kwietnia 2012 - 10:52
Wspólnie poszukają wody

W studniach mieszkańców Mutnego od lat brakuje wody. Teraz jest szansa, żeby to zmienić.
Wkrótce tutejsza spółka wodociągowa rozpocznie budowę sieci wodociągowej dla mieszkańców. Trwają właśnie wiercenia otworów badawczych. Mają dać odpowiedź na pytanie, czy w Mutnem jest wystarczająca ilość wody, aby wybudować ujęcia.

Jeśli któryś z nich natrafi na warstwy wodonośne, (na ich istnienie wskazują wykonane w ubiegłym roku badania geofizyczne) wkrótce rozpocznie się budowa. Finansowe wsparcie dla inwestycji zadeklarowała firma Żywiec Zdrój, do której zwrócili się mieszkańcy i radni.

Przypomnijmy, kilka lat temu Żywiec Zdrój znacząco wsparł budowę sieci wodociągowej w innych miejscowościach gminy Jeleśnia. Spółka przekazała wtedy gminie ponad 5 mln zł.

– Wsparcie przez naszą firmę inicjatywy mieszkańców na Mutnem jest konsekwencją naszych dotychczasowych działań – mówi dyrektor Monika Matak, odpowiedzialna w firmie za społeczną odpowiedzialność biznesu i relacji zewnętrzne.

Jeśli się powiedzie, mieszkańcy, z pomocą prywatnej firmy dokonają to, czego do tej pory nie były w wstanie zrobić władze gminy. Sprawę gminnego wodociągu w Mutnem wielokrotnie bowiem odkładano ze względu na trudne położenie sołectwa. Już dziś chęć podłączenia do wodociągu zadeklarowała ponad połowa mieszkańców Mutnego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.